Begonvil çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı

Begonvil çiçeği, en çok sevilen çiçeklerden bir tanesidir. Bu yüzden birçok kişi Begonvil çiçeği bakımı ile ilgilenmektedir. İşte Begonvil çiçeği hakkında işe yarar bilgiler…

AİLE 09.06.2024, 03:05
Begonvil çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı
Begonvil çiçeği, güzel görüntüsü ile dikkat çeken bir çiçektir. Bu eşsiz çiçeğe bakarken bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Begonvil çiçeği bakımı konusunda dikkatli olmanız gereken etkenler başlıca şunlardır:

Begonvil çiçeği, güneş ışığını en çok seven bitkilerden bir tanesidir. Begonvil çiçeğinin en ez 6 – 8 saat boyunca güneş ışığı alan bir ortamda bulunması gerekir. Begonvil çiçeği 30 dakika ya da 60 dakika gibi kısa süreler boyunca güneş ışığı ile direkt bir şekilde de temas edebilir. Güneş ışığı ve Begonvil çiçeğinin direkt temas etmesi ile ilgili herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Begonvil çiçeğinin özellikle de yaz aylarında sık sık sulanması gerekebilir. Begonvil çiçeğinin suya ihtiyacı olduğunu anlamak için toprağını kontrol etmek gerekir. Begonvil çiçeğinin toprağı kurumuşsa, sulama zamanı gelmiş demektir.

Begonvil çiçeği, oldukça narin bir çiçektir. Bu narin çiçeğin özellikle de rüzgâr gibi bitkilerin dallarını kırabilen bir etkenden uzak tutulması gerekir. Bu yüzden Begonvil çiçeğinin rüzgar almayan bir alanda bakılması gerekir.

Begonvil çiçeğinin seramik gibi kaliteli malzemelerden üretilmiş olan saksılarda bakılması gerekir. Aksi taktirde kalitesiz malzemelerden üretilmiş olan saksılar, Begonvil çiçeğinin ölmesine bile yol açabilir.

Begonvil çiçeğinin anlamı, inanışlar arasında değişkenlik gösterebilir. Begonvil kelimesinin anlamı çiçekli sarmaşık olduğu bu çiçeğin bazı bağları temsil ettiği düşünülmektedir. Begonvil çiçeği, özellikle de ilkbahar aylarında açan bir çiçektir. Bu yüzden bu çiçeğin olumlu bağları temsil ettiği düşünülmektedir.

Begonvil çiçeğinin ilişkilendirildiği burç, oğlak burcudur. Oğlak burcu ve Begonvil çiçeğinin ilişkilendirilmesinin ana sebebi bu iki şeyin de bağlılık ile anılmasıdır. Begonvil kelimesinin zaten anlamı bile çiçekli sarmaşıktır. Sarmaşık demek, burç dünyasında bağlılık anlamına gelir. Bağlılık denildiği zaman da akıllara gelen burç, Oğlak burcudur.

Begonvil çiçeğinin açtığı zaman genellikle ilkbahar ve yaz ayları gibi havanın sıcak olduğu zamanlardır. Begonvil çiçeği, yüksek ısılara ihtiyaç duyar. Yüksek ısılar söz konusu olduğu zaman çiçek açan Begonvil bitkisi, eşsiz bir görünüme sahip olur.

Begonvil çiçeği fiyatları, internetteki popüler ürünlere göre şu şekildedir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:13
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı