Bilal Erdoğan'dan tepki çeken sözler: Sadece memur olmak için öğretmen oluyorlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, öğretmenlerle ilgili tepki çeken bir çıkışta bulunarak, "Öğretmenlerin birçoğu sadece memur olmak için öğretmen oluyor" dedi.

GÜNDEM 02.09.2023, 17:30
1
Bilal Erdoğan'dan tepki çeken sözler: Sadece memur olmak için öğretmen oluyorlar!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde düzenlenen ÖNDER 20. İmam Hatipliler Kurultayı'nda konuştu. Bilal Erdoğan, öğretmenlere eleştiriler yapıp öğretmen yetiştirmede yeni öneriler getirdi.

Bilal Erdoğan'ın öğretmenlere yönelik sözleri şu şekilde: 
"Türkiye'de kimse iddia edemez ki ancak idealist insanlar öğretmen oluyor. Böyle bir iddiası olan varsa tartışabiliriz tabii ama birçoğu memur olmak için öğretmen oluyor. Velhasıl kelam, 'Ben ideal meslek olarak öğretmenliğe girdim.' diyerek gelenlerle bu öğretmenlik mesleği kurgulanmıyorsa Türkiye'de, o zaman bu gelen arkadaşlarımızı biz nasıl değerli hissettirebiliriz, yaptıkları işin önemine nasıl vakıf hale getirebiliriz, nasıl motive edebiliriz, buna kafa yormamız lazım ve bu şu anda eğitimde en hızlı sonuç alabileceğimiz ve sivil toplum olarak boynumuzun borcu olan bir çalışma sistematiği diye düşünüyorum. "

Sisteme dahil olan idealist öğretmenin bile 3 yıl sonra "Niye uğraşıyorum?" diyeceğini aktaran Bilal Erdoğan şunları kaydetti: "Ben olsam ben kendime güvenemem. 'Niye uğraşıyorum?'. 'Daha başarılı oldum diye birisi beni mükafatlandıracak mı?', 'Daha başarılı oldum diye bana bir kuruş fazla bir şey mi verilecek?' Var mı böyle bir şey öğretmenlikte? Yok. Başlıyorsun, emekliliğe kadar gidiyorsunuz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı