Bir bardağı toksin attırıyor! Suya damlatmanız yeterli... Değişime inanamayacaksınız!

İnsan sağlığını olumlu açıdan destekleyen birçok besin bulunmaktadır. O besinleri sık sık gündeme getiren ve insanlara da bu yönde tüketim tavsiyesinde bulunan uzmanlar, son olarak limonlu suyun faydaları ile ilgili konuştu.

SAĞLIK 06.06.2024, 00:00
Bir bardağı toksin attırıyor! Suya damlatmanız yeterli... Değişime inanamayacaksınız!
Meyve, sebze, et, süt ve süt ürünleri gibi besin gruplarının doğru tüketilmesi, insan sağlığını olumlu açıdan desteklemektedir. Beslenme alışkanlıklarının genel sağlık tablosu ile doğrudan ilişkili olduğunu sık sık gündeme getiren uzmanlar, son olarak birçok kişinin duyduğu ancak belki de detaylı bilgiye sahip olmadıkları limonlu su hakkında konuştu.
Özellikle diyet dönemlerinde birçok kişi tarafından tüketilen limonlu suyun sanılandan çok daha faydalı olduğunu ifade eden uzmanlar, bu içeceğin vücudu ihtiyaç duyduğu su miktarına kavuşturmada da etkili olduğunu belirtti. Peki, limonlu suyun faydaları neler? Her gün limonlu su içmek zararlı mı? İşte limonlu su tüketimine dair tüm merak edilenler…
Limonun tam bir C vitamini kaynağı olduğu ve buna bağlı olarak da hastalıklara ve enfeksiyonlara yakalanma olasılığını düşürdüğü bilinmektedir. Benzer etkilerin limonlu su için de geçerli olduğunu ifade eden uzmanlar, söz konusu içeceğin yaygın faydalarını ise şu şekilde sıraladı:
Günlük limonlu su tüketim miktarı, kişinin bünyesinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Ancak uzmanlara göre yapılan çalışmalar günlük olarak 1 litre olacak şekilde tüketilen limonlu suyun faydalı olduğunu göstermektedir.
Limonlu suyun tüketim zamanları da önemlidir. Farklı zamanlarda tüketilen limonlu suyun faydaları da farklı olacaktır. Limonlu suyun içildiği zamana bağlı olarak vücuda sağladığı bazı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı