Bir malın satılması için dua, hangi dua okunur?

Bir malın satılması, zaman zaman beklenenden uzun sürebilir. Böyle durumlarda, dua ederek Allah'tan yardım istemek, malın tez elden satılması için bir çözüm olabilir. Buyazıda bu amaç ile edilebilecek duaları sizler için derledik!

AİLE 13.02.2024, 13:55
1
Bir malın satılması için dua, hangi dua okunur?

Satmak istediğiniz malın içine konulacak özel bir dua şu şekildedir: "Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin." Bu duayı temiz bir kağıda yazarak satmak istediğiniz malın içine koyabilirsiniz.
Satılmayan malınız için, her gün ikindi namazından sonra 11 gün boyunca Şahmeran duasını 7 defa okuyun. Bu dua, malınızın tez elden satılmasına yardımcı olabilir.
Şahmeran duasının Türkçe anlamı şöyledir:
“Her şeye hayat verip onları ayakta tutan, gerçek hayatın tek sahibi olan Rabbim, senden başka ilah yoktur. Her şeyden yüce Rabbim gizli ve saklı olan her şeyi sen bilirsin ve işitirsin. Sen en merhametlisin. Her şeyin tek yaratıcısı, ortağı olmayan ve yalnız yaratıcısı Rabbim, senden başka bir ilah yoktur. Eşi ve benzeri olmayan, bulunmayan Rabbim. Sen yarattıklarına merhametli ve şefkatli olansın. Azameti çok büyük olan, her şeye galip gelen Rabbim senden başka bir ilah yoktur. Her şeyi hakkı ile işiten ve bilen Allah'ım, her şeye gücü yetmekte olan Kadir Allah'ım, büyük arş ve her şeyin sahibi, tüm acizlikten, gafletten, hatalardan uzak olan Allah'ım senden başka bir ilah yoktur. Ölenleri diriltecek olan ve bütün varlıkların hak sahibi Allah'ım, senden başka bir ilah yoktur. Tüm güzel isimler ancak senindir ve senin içindir.”
Şahmeran duasının pek çok fazileti bulunmaktadır ve bu dua, insanların hayatında olumlu etkiler bırakabilecek bir ibadet şeklidir. İşte Şahmeran duasının bazı faziletleri:
Malınızın kolayca satılması için, malın üzerine 7 defa Duha suresi ve 7 defa Fil suresi okuyup üfleyebilirsiniz. Allah'ın izni ile, bu uygulama malınızın kısa sürede alıcı bulmasına katkı sağlayabilir.
Bismillahirrahmânirrahîm. Ved duhâ. Vel leyli izâ secâ. Mâ veddeake rabbuke ve mâ kalâ. Ve lel âhıratu hayrun leke minel ûlâ. Ve le sevfe yu'tîke rabbuke fe terdâ. E lem yecidke yetîmen fe âvâ. Ve vecedeke dâllen fe hedâ. Ve vecedeke âilen fe agnâ. Fe emmâl yetîme fe lâ takher. Ve emmâs sâile fe lâ tenher. Ve emmâ bi ni'meti rabbike fe haddis.
Türkçe Anlamı:
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle. Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. İleride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Bismillahirrahmânirrahîm. Elem tera keyfe fe'ale rabbüke biashâbilfîl. Elem yec'al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bihicâratin min siccîl. Fece'alehüm ke'asfin me'kûl.
Türkçe Anlamı:
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle. Görmedin mi Rabbin ne yaptı fil sahiplerine! Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? Üzerlerine sürü sürü kuşlar saldı. Onlara balçıktan pişirilmiş sert taşlar atıyorlardı. Derken onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kılıverdi.
Türkçe anlamı:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı