Birini kararından vazgeçirmek için dua, hangi dua okunur?

Hayatta bazen karşılaştığımız durumlar ve ilişkiler, istediğimiz yönde gitmeyebilir. Sevdiklerimizin ya da ilişki içinde olduğumuz kişilerin kararları, bizimle aynı doğrultuda olmayabilir.

AİLE 13.02.2024, 09:40
1
Birini kararından vazgeçirmek için dua, hangi dua okunur?
Bu gibi durumlarda, Allah'a yönelerek dualar etmek, istediğimiz değişikliği gerçekleştirmek için güçlü bir araçtır. İşte birini kararından vazgeçirmek için okunacak dua ve bu konuda kullanılabilecek diğer duaları sizler için derledik.

"Allah'ım, senin sonsuz kudretin ve merhametinle, şu anda önümüzde duran bu zorlukları hafifletmeni ve [kişinin adı] kararından vazgeçirmeni diliyorum. Onun kalbini ve zihnini benimle aynı doğrultuda yönlendir. Yolumuza ışık tut ve her türlü olumsuz etkiyi uzaklaştır. Dualarımızı, dileklerimizi ve samimi isteklerimizi kabul et. Amin."

Ayetül Kürsi, Allah'ın kudretini vurgulayan bir ayettir. Bu ayeti okumak, Allah'tan kişinin kalbini yönlendirmesini ve doğru kararlar almasını talep etmek için etkilidir.
Duası:
"Allahu la ilahe illa huveyyel hayyel kayyum, la te'huuzu sinetun ve la nevm. Lehuma fissemavati ve ma fil ard. Menzellezi yeşfeu indehu illa biiznihi ya'lemu ma beyne eydihim ve ma halfehüm ve la yühıytune bishey'im min ilmihi illa bima şa. Vesi'a kursiyyuhüssemavati vel ard ve la yüûduhu hıfzuhüma ve hüvel aliyyül aziym."
Anlamı:
"Allah! O'ndan başka ilah yoktur. O, diridir, her an her şeyin kontrolünü elinde bulundurandır. Ne bir uyuklama ne de bir uyku O'nu tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. O'nun izni olmadan O'nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kullarının önlerindekileri ve arkalarındakileri bilir. O'nun ilmi dâima geniştir, fakat O, kullarının hiçbir şeylerini kuşatamazlar. O'nun arşı, gökleri ve yeri kaplar. Onların koruyucusu O'nu yormaz. O, Yüce ve Azîz'dir."

Bereket için dua, hangi dua okunur?
Ağır hasta için dua, hangi dua okunur?

Felak ve Nas sureleri, kötü enerjilerden ve dış etkenlerden korunmak için okunan surelerdir. Kişinin yanlış kararlar almasını engellemek amacı ile bu sureleri okuyabilirsiniz.

Felak Suresi:
Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e'ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil'ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased
Türkçe anlamı:
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle. De ki: "Sığınırım o sabahın Rabbine, Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden, o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!"
Nas Suresi:
Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e'ûżu birabbinnâs. Melikinnâs. İlâhinnâs. Min şerrilvesvâsil ḣannâs. Elleżî yuvesvisu fî sudûrinnâs. Minelcinneti vennâs.
Türkçe anlamı:
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdarına, İnsanların ilahına, O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.

Bir işe başlamadan önce okunan Sübhaneke duası, her türlü olumlu değişikliği başlatmak ve Allah'ın izni ile istenilen sonuca ulaşmak için kullanılabilir.
Duası:
Bismillahirrahmanirrahîm. Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârakesmük ve teâlâ ceddük ve lâ ilâhe ğayrük.
Türkçe anlamı:
Rahman ve Rahim olan Allah'ın (c.c) adıyla; Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur.

Esma-ül Hüsna
Allah'ın güzel isimlerini anmak ve bu isimlerle dua etmek, istediğimiz değişiklikleri gerçekleştirmek için etkili olabilir. Özellikle "El-Vedud" ismi, sevgi ve merhametin artmasını talep etmek için kullanılabilir.
Zikir ve Tevekkül
Zikir, Allah'ı anmak ve hatırlamak demektir. İstediğiniz değişiklikleri gerçekleştirmek için düzenli olarak zikir yapabilir ve ardından tevekkül ile Allah'a güvenebilirsiniz.
Unutulmaması Gerekenler

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı