BitDelta, Student Ambassador programıyla gençlere finansal okuryazarlık kazandıracak

Küresel ticaret platformu BitDelta, dünya genelindeki üniversite öğrencilerinin dijital odaklı finansal okuryazarlığını artırmak için Student Ambassador isimli programını başlatacağını duyurdu.

EKONOMİ 20.11.2023, 12:35
2
BitDelta, Student Ambassador programıyla gençlere finansal okuryazarlık kazandıracak
Katılımcılar, programda kendilerini kripto, web3, blokzinciri teknolojileri alanlarında geliştirirken sektör profesyonellerinin yürüttüğü web seminerlerine erişebilecek ve mentorluk alabilecek. Edindikleri bilgileri de çeşitli etkinliklerle pratiğe döküp paylaşarak küresel bir ağın parçası olacak.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte finansal enstrümanların çeşitlilik kazanması, dijital odaklı finansal okuryazarlığın önemini kritik bir seviyeye taşırken iş dünyasının bu alanda bilgili ve nitelikli liderlere duyduğu ihtiyacın artacağı öngörülüyor. Birçok ülkede gençlerin finansal okuryazarlığı düzeyini artırmak için ulusal çerçevede çalışmalar yürütülürken küresel çapta faaliyet gösteren markalar, projeleriyle dünyanın dört bir yanındaki bireyleri ortak bir zeminde buluşturuyor. Küresel ticaret platformu BitDelta, Güneydoğu Asya ve Afrika başta olmak üzere dünya genelindeki üniversite öğrencilerinin finansal okuryazarlığını destekleyecekleri Student Ambassador isimli programını başlatacağını duyurdu. BitDelta, programla birlikte gençlerin kripto, web3, blokzinciri gibi alanlarda kendini geliştirmelerini sağlayarak finans dünyasına yeni nesil liderler kazandırmayı ve geleceğin iş dünyası için yenilikçi bir topluluk oluşturmayı hedefliyor.
Geleceğin iş dünyasına bilgili ve nitelikli liderler yetiştireceklerS&P Global FinLit’in gerçekleştirdiği araştırma, Z kuşağının yalnızca %21’inin finansal okuryazar olduğunu gösteriyor. Student Ambassador programını bu tabloyu tersine çevirmek hayata geçirdiklerini söyleyen BitDelta Student Ambassador Programı Yöneticisi Leila Hsaine, projelerine dair şu bilgileri paylaştı:
“Yakın zamanda CoinGecko’da listenen ve CER.live’un güvenli borsa kategorisinde ilk sırada yer alan bir ticaret platformu olarak büyüme sürecimizin bir parçası olan bu projeyle birlikte üniversite öğrencilerinin blokzinciri, NFT, kripto para birimleri konusunda kendilerini geliştirmeleri için önemli bir adım atıyoruz. “Öğrenin, Kazanın ve Bağlantı Kurun" mottosuyla hazırladığımız programımızla genç nesli iş dünyasında başarıya hazırlarken farklı coğrafyalardaki insanlarla iletişim kurmalarını, işbirliği yapmalarını ve kişisel gelişimlerini teşvik ediyoruz. Programa katılan öğrenciler, kapsamlı finans eğitimlerinin yanı sıra bilgilerini pratiğe dökebilecekleri etkinliklere katılacak, ödüller kazanacak ve küresel bir ağın ortağı olacak.”
“Yetenekli gençlerin bulunduğu yenilikçi bir topluluk oluşturacağız”Student Ambassador programı ile genç yeteneklerin bulunduğu yenilikçi bir topluluk oluşturmayı hedeflediklerini belirten BitDelta Student Ambassador Programı Yöneticisi Leila Hsaine’dan edinilen bilgilere göre katılımcılar program kapsamında sektör uzmanları tarafından yönetilen web seminerlerine erişebilecek. Blokzincirinin karmaşık dünyasını çözmelerini destekleyen makale, video ve infografiklerin dahil olduğu içerikler oluşturup paylaşacak. Profesyonellerden mentorluk alarak kariyerlerini şekillendirebilecekleri fikirler edinebilecek.
“Yarının liderlerini yetiştirmek konusunda eğitimin gücüne inanıyoruz”Programı tamamlayan öğrencilerin başarılarını takdir etmek için 160 dolar değerinde ürünler hediye edeceklerini aktaran BitDelta Student Ambassador Programı Yöneticisi Leila Hsaine, “120’den fazla ülkede hizmet veren bir marka olarak, blokzinciri, web3, kripto para birimleri teknolojilerinin potansiyelinin farkındalığıyla genç yeteneklerden oluşan bir topluluk yaratıyoruz. Bu bireylerin iş dünyasında olumlu yönde kalıcı etkiler yaratabileceği bir gelecek inşa ediyoruz. Yarının liderlerini yetiştirmek konusunda eğitimin gücüne inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı