Bitmez için taziye ziyaretleri ikinci gününde de devam etti

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in vefatının ardından Saadet Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen taziye kabulü, ikinci gününde de devam etti…

GÜNDEM 18.12.2023, 04:35 18.12.2023, 10:09
1
Bitmez için taziye ziyaretleri ikinci gününde de devam etti

TBMM Genel Kurulunda geçirdiği kalp krizinin ardından vefat eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve merhum Hasan Bitmez’in babası Salih Bitmez, taziyeleri Saadet Partisi Genel Merkezinde düzenlenen programın ikinci gününde de kabul etmeye devam etti. Genel Kurulunda gerçekleştirdiği konuşma sırasında kalp krizi geçirerek fenalaşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in vefatı nedeniyle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve merhum Hasan Bitmez’in babası Salih Bitmez, parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen taziye kabul programında taziyeleri kabul etmeye devam etti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, geçtiğimiz Salı günü TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma sırasında rahatsızlanarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Bitmez, hastanede tüm müdahalelere rağmen Hakk’ın rahmetine kavuşmuştu. Bitmez, İstanbul Fatih Camii’nde on binlerce kişinin katıldığı bir cenaze töreniyle Merkezefendi Mezarlığı’na defnedildi. Bitmez için Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve merhum Hasan Bitmez’in babası Salih Bitmez, parti Genel Merkezinde taziye programının ikinci gününde de taziyeleri kabul etmeye devam etti.

Saadet Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirilen taziye programı DİN-BİR-DER Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hafız Mehmet Akif Arıtürk’ün gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Moritanya eski Meclis Başkan Vekili Muhammed Touran ve Türkiye’de okuyan yabancı öğrenciler de taziyelerini iletmek için Saadet Partisi Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdiler.

Taziye programına katılarak Saadet Partisi Genel Merkezini ziyaret eden Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Hasan kardeşimi daha önceden de tanıyordum ama kendileri ile yaptığımız irtibatlarda konuşma, birlikte çalıştığımız bir süreç yaşadım. Hasan Bitmez denilince aklıma bir kale geliyor. Dava adamı, davasının eri denilecek birisi geliyor. Bir dava eri olarak gördüm ve şahit oldum. Kürsüde bir gerçeği dile getirirken, arka sıralardan veya ön sıralardan yürekleri sızlatan sözlerin söylenmesi siyasetin nerelere geldiğini gösteriyor. Hepimizin başı sağ olsun, Rabbim sayılarını artırsın” dedi.

Merhum Hasan Bitmez’in, inandığı yolda çabalamaya devam ederken vefat ettiğini ifade eden Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Bitmez’i rahmetle anarak, “Hakkı konuşurken, hakkı yere düşürmemek adına, kendi yere düştü ama hakkı yere düşürmedi” ifadelerini kullandı.

Çok az kişiye böyle bir ölümün nasip olacağına dikkat çeken Demokrat Parti İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun, merhum Bitmez’in inandığı yolda mücadele etmeye devam ettiğini belirterek, “İnandığı davayı son nefesine kadar sürdürme ancak böyle olur. Hayatı boyunca inandığı sözlerle son nefesini verebilme. Rabbim bütün siyaset insanlarına keşke böyle bir ölüm nasip edebilse. Onun açısından baktığımızda gerçekten gurur duyulabilecek bir durum var ortada ancak bizim açımızdan büyük bir kayıp var” diye konuştu.

Meclis kürsüsünde Filistin ve İsrail meselesinde sık sık açıklama yapıldığını anımsatan DEVA Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, diğer konuşmalardan daha farklı ve fazla tepki aldıklarını hatırlatarak, “O kadar büyük bir inançla, o kadar büyük bir duygu ile bakıyorlardı. Son sözleri inandığı gibi yaşamak ve inandığı gibi ölmek konusunda bir örneği oldu” ifadelerini kullandı.

Saadet Genel Merkezinde gerçekleştirilen taziye programına gelen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, merhum Hasan Bitmez ile ilgili kısa bir açıklama gerçekleştirerek, “Davanın gerçekten hizmetkârıydı. Gerek sivil toplumda gerek uluslararası çalışmalarda üstün hizmet ederdi. Hiç en ön saflarda görmezdik, canla başla çalışırdı. Allah rahmet eylesin. Görevinin başında, davasının yolunda vefat etti. İnandığı şekilde bu dünyadan göçtü, gitti. Konfederasyonumuz Hak-İş olarak derin bir hüzün içerisindeyiz. Bizim için de güvendiğimiz, inandığımız, yıllarca birlikte çalıştığımız bir kardeşimizi kaybetmiş olmak çok zor” dedi.

Gerçekleştirilen programa Saadet Partisinin Genel Merkez yönetimi, il, ilçe ve mahalle teşkilatlarından partililer de katılarak, taziyelerini hem Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na hem de merhum Hasan Bitmez’in babası Salih Bitmez’e ilettiler.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı