Boykot ürünlerini alma!

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanlığı, Yerli Malı Haftası nedeniyle çağrıda bulunarak, “Bizler, yerli üretim, yerli tüketim ve milli kalkınmanın hayat bulması için çalışıyoruz. Ülkemizin saadeti, dışarıda değil yine ülkemizin kendi elindedir” ifadeleri kullanıldı.

GÜNDEM 26.12.2023, 06:55
1
Boykot ürünlerini alma!
Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanlığı, yerli malı haftasında çağrıda bulundu:
Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Yerli Malı Haftası nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açıklamayı Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Esra Cücen, Gazze’de yaşanan insanlık dramını hatırlatarak, boykot ürünlerinin alınmaması çağrısında bulundu.

Türkiye’nin tarım alanlarında son 10 yılda yüzde 5, son 19 yılda ise yüzde 12 gerilediğine dikkat çeken Cücen, 2001 yılından bugüne tarım alanlarında da azalma olduğunu belirtti. 2006 yılında çıkarılan tohumculuk yasasını hatırlatan Cücen, “Bu yasayla çiftçinin elinden doğal tohumlar alındı ve yerli tohum kullanan çiftçiye destekleme yapılmama kanunu uygulamaya konuldu. Türkiye uzun yıllar tarımsal üretimde başarılı ve kendi kendine yetebilen bir ülke konumunda idi. Anadolu, buğday ve arpanın anavatanı olarak bilinmektedir ancak bu bereketli topraklar, çiftçinin tüm uyarılarına rağmen üretim gücünü yitiriyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin üretim kapasitesinin ve katma değerinin artmasına yönelik yapısal reformların hız kazanması gerektiğini ifade eden Cücen, yerli üretime dayalı bir ekonominin uygulamaya geçirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bizler ülkemizin kadınları olarak mutfağımızda kendi tarlalarımızın mahsulünü kullanmak istiyoruz. Bizler, yavrularımıza ithalatın ne demek olduğunu anlatmak değil, ülke zenginliklerimizden bahsetmek istiyoruz. Ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşımın kolay olmasını istiyoruz. Ve biz biliyoruz ki; çiftçimiz kazandıkça 85 milyon kazanır, tarım sektörü ayağa kalkınca Türkiye şaha kalkar! Çünkü bizler, yerli üretim yerli, tüketim ve milli kalkınmanın hayat bulması için çalışıyoruz. Ülkemizin saadeti, dışarıda değil yine ülkemizin kendi elindedir” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı