Bugün hava nasıl olacak? Metroloji uyardı! 28.11.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava raporuna göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak yağış tahmin ediliyor.

AİLE 28.11.2023, 06:35
1
Bugün hava nasıl olacak? Metroloji uyardı! 28.11.2023
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak, İç Ege'nin yüksekleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olacağı tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların kıyı kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde normallerinin 2-4 derece altında seyretmesi bekleniyor.
RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeybatı ve batılı yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kıyı Ege ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kuvvetli olması beklendiğinde sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
MARMARA BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.
BURSA °C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
EDİRNE °C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
İSTANBUL °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Avrupa Yakasında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
KOCAELİ °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
EGE BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, İç Ege'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı
DENİZLİ °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı
İZMİR °C, 15°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.
MUĞLA °C, 11°CÇok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve az bulutlu, batısının zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 19°CParçalı ve az bulutlu
ANTALYA °C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BURDUR °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı
MERSİN °C, 18°CParçalı ve az bulutlu
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu sabah Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı, akşam saatlerinden itibaren Eskişehir, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak, Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu, kuzey ve doğu ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ÇANKIRI °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı
ESKİŞEHİR °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu
KONYA °C, 7°CParçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu
BATI KARADENİZ BÖLGESİParçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu çevreleri ile gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgârın, gece saatlerinden itibaren güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.
BOLU °C, 7°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
DÜZCE °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyıları yağmur ve sağanak, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, gece saatlerinden itibaren güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.
ARTVİN °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu
SAMSUN °C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı
TOKAT °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu
TRABZON °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu
DOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli olması bekleniyor.
ERZURUM °C, -2°CParçalı ve çok bulutlu
HAKKÂRİ °C, 5°CParçalı ve az bulutlu
MALATYA °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu
VAN °C, 6°CParçalı ve az bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİParçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 10°CParçalı ve az bulutlu
GAZİANTEP °C, 10°CParçalı ve az bulutlu
MARDİN °C, 8°CParçalı ve az bulutlu
SİİRT °C, 9°CParçalı ve az bulutlu

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:52
Güneş 07:12
Öğle 12:57
İkindi 16:03
Akşam 18:33
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı