Bulgaristan göçmenlik başvurusu nasıl yapılır? Şartları 2024

Bulgaristan; Balkanlar’da yer alan, refah seviyesi yüksek olan, Avrupa Birliği’ne üye bir ülkedir. Bu yazıda, Bulgaristan’a göçmenlik başvurusu yapılarak vatandaşlık nasıl alınır gibi sorulara cevap vereceğiz.

DÜNYA 20.03.2024, 04:20
2
Bulgaristan göçmenlik başvurusu nasıl yapılır? Şartları 2024
Bulgaristan, refah seviyesinin yüksek olması ile bilinen, pek çok kişinin göç yolu ile vatandaşlık almak ve yaşamını idame ettirmek istediği bir ülkedir. Bu yazıda, göçmen olarak nasıl Bulgaristan vatandaşlığı alınır, Bulgaristan vatandaşlık alma şartları, vatandaşlık için gerekli belgeler gibi konuların üzerinde duracağız.
Bulgaristan vatandaşlığına başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle Bulgar diplomatik temsilciliklerinin talep ettiği belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgeler arasında, Bulgaristan doğumlu olan üst soyun belirlenmesi önemli bir adımdır. Bu sebeple, başvuru öncesinde Türkiye'deki Nüfus Müdürlükleri'nden en üst soya dair nüfus kayıtlarının alınması ve kaymakamlık tarafından apostille işlemi ile onaylanması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin; nüfus kaydı, sabıka kaydı, sağlık raporları, doğum ve ölüm belgeleri, isim denklik belgesi, kesinleşmiş boşanma ilamı, evlatlık ilamı ve muhaceret belgesi gibi belgeleri de kaymakamlıktan apostille edilerek danışmanlık hizmeti alınan kurumlara iletilmelidir.
Bulgaristan’da vatandaşlık almak için gerekli olan belgeler şu şekilde listelenmiştir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı