Buz çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı

Buz çiçeği, çok değişik bir görünüme sahip olan nadir bitkilerden bir tanesidir. İşte Buz çiçeği hakkında merak edilenler…

AİLE 09.06.2024, 04:00
Buz çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı
Buz çiçeği, aslında birçok yerde gördüğünüz ama adını bilmediğiniz popüler bitkilerden bir tanesidir. Buz çiçeğinin görüntüsü papatyayı andırmaktadır. Buz çiçeği bakımı konusunda hassas davranmak, Buz çiçeğinin daha doğru bir şekilde yetişmesi ve ölmemesi için çok önemlidir. Buz çiçeği bakımı konusunda şunlara dikkat etmek gerekir:
1. Isı: Buz çiçeği, çok aşırı derecede olmayan ısılara bayılan bir çiçektir. Bu yüzden Buz çiçeği, kış ve sonbahar aylarında evin en sıcak alanında barınabilir. Öte yandan buz çiçeğinin yaz ve ilkbahar aylarında ise evin en serin noktasında barınması gerekir. Aksi taktirde buz çiçeğinin ölmesi gibi ekstrem durumlar söz konusu olabilir.
2. Rüzgâr Koruması: Buz çiçeği, rüzgâr konusunda dayanıklı bir çiçektir. Ancak, birçok kişi Buz çiçeğinin bu özelliğini baz alarak Buz çiçeğini çok fazla rüzgâr alan yerlerde barındırmaktadır. Böyle bir durumda buz çiçeğinin dalları kırılabilir.

3. Sulama: Buz çiçeği, kuraklık konusunda dayanıklı olan bitkiler arasındadır. Ancak, elbette ki Buz çiçeği de zaman zaman sulamaya ihtiyaç duyar. Bu sulamanın yaz aylarında haftada 2 kere kış aylarında ise haftada ya da 10 günde bir kere yapılması gerekir.

Buz çiçeğinin özellikleri başlıca şunlardır:

Buz çiçeğinin anlamı, yaygın bir inanışa göre dirençtir. Buz çiçeği, güneş ışınları gibi oldukça zorlu koşullara bile dayanabilen bir bitki türüdür. Bu yüzden bu çiçek, direnç ile ilişkilendirilmiştir. Bu ilişkilendirilme durumundan dolayı Buz çiçeği için direncin sembolü ifadesini kullanmak çok da yanlış olmayacaktır. Buna ek olarak Buz çiçeği, sahip olabildiği farklı renklerden dolayı farklılıklar ile beraber ne kadar güzel bir bütün elde edilebileceğini de gösteren kıymetli bir çiçektir.

Buz çiçeği, mezar için kullanılan çiçeklerden bir tanesidir. Birçok kişi, vefat eden yakınlarının mezarlarının daha güzel görünmesini sağlamak ve belki de anlamlı çiçeklerle mezarları daha anlamlı bir hale getirmek için mezara çiçek ekmektedir. Bu durumlarda tercih edilen çiçeklerden birinin buz çiçeği olmasının sebebi, bu çiçeğin güzel görünümü ve kuraklık ya da aşırı soğuk ve aşırı sıcak gibi etkenlere karşı dayanıklı olmasıdır.

Buz çiçeği, Astroloji dünyasında en dayanıklı ve en inatçı burçlardan biri olarak anılan Aslan burcu ile ilişkilendirilmiştir. Bu ilişkilendirme durumunun altında yatan temel sebep, Buz çiçeğinin de Aslan burcunun da direnişin sembolü olarak kabul edilmeleridir. Hayatının her alanında elde etmek istediği şeyler için direnç gösteren dayanıklı Aslan burcunun ilişkilendirileceği burç elbette ki dayanıklılığı ile anılan Buz çiçeği olmuştur.

Buz çiçeği bakımı ne çok zor ne de çok kolaydır. Buz çiçeği bakımı konusunda en çok zorlanacağınız konu, çiçeğin saksısının yerini sürekli olarak değiştirmektir. Buz çiçeği, yarı gölge olan alanlarda konumlanmalıdır. Bu yüzden Buz çiçeğinin yerinin sürekli olarak yerinin değiştirilmesi gerekebilir.

Buz çiçeği olarak bilinen bitki, genel olarak ilkbahar aylarında çiçek açmaya başlar. Buz çiçeği olarak bilinen bitkilerin çiçekleri sonbahar aylarının sonuna kadar açmaya dev

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:13
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı