Çambaşı Yaylası Nerede, Rakım Kaç, Merkeze Kaç Km? Özellikleri

Özellikle kış aylarında yoğun bir talep gören Çambaşı Yaylası, Türkiye’nin en geniş ve en büyük yaylarından biridir. Çambaşı Yaylası hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.

AİLE 03.04.2024, 11:20
Çambaşı Yaylası Nerede, Rakım Kaç, Merkeze Kaç Km? Özellikleri
Çambaşı Yaylası’nı ziyaret etmek isteyenler, bu bölgenin nerede olduğunu ve burada yapılabilecek aktivitelerin neler olduğunu araştırmaktadır. Aynı zamanda Çambaşı Yaylası’na nasıl gidileceği ve bu yaylanın özelliklerinin ne olduğu da en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır.
Çambaşı Yaylası, genellikle kış aylarında ciddi bir talep ile karşı karşıya kalmaktadır. Adı henüz birçok kişi tarafından yeni duyulmaya başlayan Çambaşı Yaylası, kar tatili yapmaktan keyif alanların ve kış sporlarına merakı olanların uğrak adresleri arasında yer alır. Kış aylarının yanı sıra yaz aylarında da yayla turizmine hizmet veren Çambaşı Yaylası, Ordu ilimizde yer almaktadır. Doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Çambaşı Yaylası hem yerli hem de yabancı turistlerin Ordu ziyaretlerinde uğradıkları lokasyonlar arasında ilk sırada yer alır.

Çambaşı Yaylası Ordu ilimizde yer alır ve deniz seviyesinden 1,850 metre yükseklikte bulunur. Ordu’nun altmış bir kilometre güneyinde yer alan Çambaşı Yaylası’nda birkaç adet alabalık üretim çiftliği yer alır. 72 obası ve bin dönümlük alanı ile Çambaşı Yaylası, Türkiye’nin en geniş yaylaları arasına yer almaktadır.Karadeniz Bölgesi’nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri haline gelen Çambaşı Yaylası, kayak merkezi denize en yakın merkez olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Özellikle kış aylarında, kayak sporu için tercih edilen Çambaşı Yaylası’nda kayak, snowboard ve diğer tüm kar sporları yapılabilmektedir. Kar sporları için ekipmana sahip olmayanlar Çambaşı Yaylası’nda yer alan kayak ekipmanı kiralama yerlerinden gerekli ekipmanlarını temin edebilmektedir. Aynı zamanda ilk kez kayak yapacaklar için kayak okulu hizmeti de Çambaşı Yaylası’nda ziyaretçilere sunulmaktadır.
Günü birlik olarak tercih edilebilecek Çambaşı Yaylası’nda konaklama için oteller bulunmaktadır. Aynı zamanda yemek yenilebilecek restoran ve kafelerde yine Çambaşı Yaylası’nın içerisinde bulunan tesisler arasında yer almaktadır. Çambaşı Yaylası’nın etrafında çok sayıda özel çarşı ve pazar yerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede konaklamak isteyenlerin sayısının artması ile Çambaşı Yaylası’nda birçok otel de hizmet vermektedir
Çambaşı Yaylası’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkartıp, doğa ile iç içe bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Çambaşı Yaylası’nda yer alan konaklama imkanlarından yararlanılabilir. Aynı zamanda piknik yapmak isteyenler için de Çambaşı Yaylası’nda özel piknik alanları bulunmaktadır.

Çambaşı Yaylası’na gitmek için otobüs, minibüs ya da özel araçlar tercih edilebilir. Özel araç ile Çambaşı Yaylası’na ulaşmak için Ordu, Kabadüz, Çambaşı güzergahı kullanılabilir ve kolay bir şekilde Çambaşı Yaylası’na ulaşım sağlanabilir. İstanbul’dan Çambaşı Yaylası’na gitmek için ortalama olarak 880 kilometre bir yol gidilmesi gerekmektedir. Farklı illerden Çambaşı Yaylası’na gitmek için Ordu’ya havayolu  ya da karayolu ile ulaşım sağlanması tercih edilebilir. Şehre ulaşım sağlandıktan sonra farklı birçok toplu taşıma seçeneği ile Çambaşı Yaylası’na gidilebilir. Aynı zamanda şehir merkezinde araç kiralama şirketleri ziyaret edilerek, araç kiralama seçeneği de değerlendirilebilir.
Çambaşı Yaylası’na özellikle kış aylarında gidilmesi daha keyifli ve bir o kadar da macera dolu bir tatil sürecine sahip olunmasını sağlayacaktır. Kabadüz ilçesine bağlı Gümüşdere Köyü sınırları içinde yer alan Çambaşı Yaylası, Ordu şehir merkezine elli beş kilometre mesafede yer alır. Çambaşı Yaylası aynı zamanda Giresun sınırlarına da oldukça yakın bir konumdadır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:26
Güneş 05:52
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı