Candaş Tolga Işık, Sports Digitale’e başlamadan ayrıldı: Arda Turan müdahil oldu

Sports Digitale ile anlaşan gazeteci Candaş Tolga Işık herhangi bir programa çıkmadan ilişkisini sonlandırdı. Candaş Tolga Işık ayrıldığını duyurmasının ardından Ardan Turan da konuya müdahil oldu.

SPOR 28.09.2023, 22:55
4
Candaş Tolga Işık, Sports Digitale’e başlamadan ayrıldı: Arda Turan müdahil oldu
Gazeteci Candaş Tolga Işık geçtiğimiz aylarda Sports Digitale Youtube kanalıyla el sıkıştığını açıklamasında. Işık’ın Sports Digitale macerası başlamadan bitti.
Sports Digitale kadrosuna katılan Candaş Tolga Işık herhangi bir programa çıkmadan ayrıldığını duyurdu. Ayrılığını sitemkâr ifadelerle X hesabından paylaşan Candaş Tolga Işık, Sports Digitale için Arda Turan ile yaptığı röportajın da yayınlanmasını istedi.

Candaş Tolga Işık, Sports Digitale’den neden ayrıldığına ilişkin gerekçeyi takipçileriyle paylaşmad ancak Işık’ın ayrılmasının sebebinin kanalın kurucu ortaklarından Doğan Dirim’in “Galatasaray taraftarı sizi izlemez” paylaşımına verdiği “haftaya Ali Sami Yen’i konuk etmeyi düşünüyoruz” cevabı olduğu iddia edildi.
Candaş Tolga Işık’ın yaptığı paylaşımı şöyle:

Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan da, Candaş Tolga Işık’ın ayrılığı ve röportajının yayınlanmaması ile ilgili sosyal medya platformu X hesabından bir açıklamada bulundu. 
Ardan Turan açıklamasında şunları kaydetti:

Candaş Tolga Işık, hem dostluğuna hem gazeteciliğine sonsuz güvendiğim bir abimdir. Onun olduğu her işte koşulsuz yer alırım. Ama bu ülkede kimsenin, unvanı ne olursa olsun, Türk sporunun ve Galatasaray’ın sembol ismi Ali Sami Yen’in adını alaycı bir şekilde diline dolamasına…
— Arda Turan (@ArdaTuran) September 28, 2023

“Sports Digitale kanalıyla henüz başlamayan iş arkadaşlığımızı bugün itibarıyla bitirmiş bulunuyorum. Yaptığım röportajı da yayınlamamalarını rica ettim. Umarım saygı gösterirler. Birlikte çalıştığım tüm emekçi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Herkese selamlar, sevgiler.”
“Candaş Tolga Işık, hem dostluğuna hem gazeteciliğine sonsuz güvendiğim bir abimdir. Onun olduğu her işte koşulsuz yer alırım. Ama bu ülkede kimsenin, unvanı ne olursa olsun, Türk sporunun ve Galatasaray’ın sembol ismi Ali Sami Yen’in adını alaycı bir şekilde diline dolamasına izin vermem.
Kanalla ilişiğini kestiğini açıklayan Candaş abiye bu hassas ve örnek tavrı için çok teşekkür ederim. Röportajın kaydı sırasında emek veren tüm arkadaşlar haklarını helal etsinler. Bu ülkenin değerlerine saygı bizim şaşmaz pusulamızdır.”
Candaş Tolga Işık, hem dostluğuna hem gazeteciliğine sonsuz güvendiğim bir abimdir. Onun olduğu her işte koşulsuz yer alırım. Ama bu ülkede kimsenin, unvanı ne olursa olsun, Türk sporunun ve Galatasaray’ın sembol ismi Ali Sami Yen’in adını alaycı bir şekilde diline dolamasına… pushfn('ads'); — Arda Turan (@ArdaTuran) September 28, 2023

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 06:00
Güneş 07:25
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı