Cem Garipoğlu'nun babası konuştu: Mezarı açın!

Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, oğlunun mezarının açılarak DNA eşleştirmesi yapılmasını talep etti

GÜNDEM 06.11.2023, 12:10
Cem Garipoğlu'nun babası konuştu: Mezarı açın!
Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u 3 Mart 2009 tarihinde öldürdü. 197 gün sonra teslim olduktan sonra tutuklandı. Garipoğlu 24 yıl hapse mahkum edildi ve Marmara (Silivri) Cezaevi'ne gönderildi. Ancak, 10 Ekim 2014 tarihinde hücresinde ölü bulundu.
Cem Garipoğlu'nun ölmediği, aksine kaçırıldığı iddiası nedeniyle mezarının açılarak otopsi yapılması talep ediliyor. Ancak şimdiye kadar bu talepler reddedilmişti.
Mehmet Nida Garipoğlu, avukatı aracılığıyla başvurarak oğlunun mezarının açılmasını istedi. Başvuruda şu ifadeler kullanıldı:
Dilekçe Silivri Başsavcılığı'na 6 Ekim'de sunuldu ve "söz konusu iddianın gerçekse ortada bir suç olacağı ve suçun işlendiği yerin de Silivri Cezaevi olması dolayısıyla gerçeğin ortaya çıkarılması" talep edildi.
Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ise bu konu hakkında şunları söyledi:
"Toplumun belirli bir kesiminde karşılık bulması ve günümüz tabiriyle 'tık' alması sebebiyle olaya ilişkin geçmişte yaşananlar, sosyal medya ortamlarında komplo teorisi niteliğinde asparagas haberler aracılığıyla çarpıtılarak yayılmakta ve bu komplo teorileri bir noktadan sonra şehir efsanesi haline gelerek toplumun geniş bir kesiminde karşılık bulmakta ve bu yalanlara itibar edilmektedir. Sonuç olarak müvekkilin oğlunun ölmediğine, cezaevinden kaçırıldığına toplum inandırılmaktadır."
"Kamu vicdanı son derece rahatsız, bu rahatsızlığı giderecek olan da yargılama makamlarıdır. Hukuk devleti tam da bunun için var. Her iki tarafın da bu yönde talebi ve babasının muvaffakati varken mezarlığın açılmaması hukuken ve fiilen kabul edilemez."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 03 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı