Cem Küçük’ün yeni işi belli oldu! Ayakkabıcı oldu, AKP'li ortak da var

İktidara yakın gazeteci Cem Küçük ayakkabı üretim sektöründe yer almaya başladı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre, Cem Küçük ve 4 ortağı “Fil A...

GÜNDEM 08.06.2023, 15:45
3
Cem Küçük’ün yeni işi belli oldu! Ayakkabıcı oldu, AKP'li ortak da var
İktidara yakın gazeteci Cem Küçük ayakkabı üretim sektöründe yer almaya başladı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre, Cem Küçük ve 4 ortağı “Fil Ayakkabı” adlı bir şirket kurdu. 1,2 milyon TL  sermayeli şirketin ortakları arasında 14 Mayıs’ta AK Parti’den Zondulgak milletvekili adayı olan insanı Nejdet Tıskaoğlu da bulunuyor. 
Aynı zamanda gazeteci olan Cem Küçük ve ortaklarının, 27 Şubat’ta Fil Ayakkabı Aksesuar Dış Ticaret Limited Şti. şirket ile kendi markası olan Hocin ile yurtiçi ve yurtdışında ayakkabı satacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Fil Ayakkabı, başlangıçta doğrudan üretim yapmayacak. 
Şirketin, 4’ü Zonguldaklı 5 ortağı arasında Alime Kırışık, Gazeteci Cem Küçük, Nejdet Tıskaoğlu, Osman Uğurlu ile Murat Sur yer alıyor. 
Başlangıçta üç kişi ile kuruldu
Halk TV’nin haberine göre, Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre,  Fil Ayakkabı şirketi ilk kurulduğunda Cem Küçük, Alime Kırışık ile Nejdet Tıskaoğlu eşit hissedar olarak yer aldı. Şirketin 1.2 milyon liralık sermayesi, her bir pay 1000 TL olacak şekilde bin 200 paya bölündü. 3 ortak da 400’er pay sahibi oldu.
2 yeni ortak dâhil oldu
Şirketin kuruluşundan 1,5 ay kadar sonra ise ortaklık yapısında değişiklik oldu. Cem Küçük, şirketteki 200 bin TL’ye denk gelen 200 adet payını Murat Sur’a, Alime Kırışık ise 200 adet payını Osman Uğurlu’ya devretti. Böylece, şirkete 2 isim daha ortak oldu.
Kendi markası ile satış yapacak
Ortaklardan Ali Kırışık’ın 2018’de kurduğu Onurlu Ayakkabı şirketinin, başka firmalara olduğu gibi Fil Ayakkabı için de üretim yapacak. Onurlu Ayakkabı hali hazırda ‘Sorelle” markası ile kadın ayakkabı üretimi yapıyor.
Küçük: İnşallah başarılı oluruz
Ayakkabı sektörüne giriş yapan Cem Küçük, “Hemen hepimiz Zonguldaklıyız. Ortaklardan Nejdet Bey ile çocukluk arkadaşı sayılırız. Fikir; ben ve Nejdet Beyden çıktı. Bakalım inşallah başarılı olur. E-Ticaretten satışlar olacak. Kataloglar hazırlandı. Üretim için de bir takım gelişmeler olabilir. Keza mağazalaşma da… Ancak gidişata bakmak gerek öncelikle.” diye konuştu. 
Küçük, şirkete 5 kişinin daha ortak olacağı bilgisini de paylaştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:23
Öğle 12:49
İkindi 16:40
Akşam 20:06
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı