CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da konuştu: Sözlerini tutmadılar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hatay'ı Türkiye gündeminden düşürmelerine izin vermeyeceğim. Ana muhalefet lideri, bir işi şahsi meselesi bellerse o kenti Türkiye'nin gündeminden düşürmeye kimsenin gücü yetmez." dedi.

SİYASET 12.11.2023, 15:10
4
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da konuştu: Sözlerini tutmadılar
CHP Genel Başkanı Özgür Özel,, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Antakya ilçesi Akasya Mahallesi'ndeki CHP İl Başkanlığı çadırını ziyaret etti.

Kurulan platformdan partililere seslenen Özel, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin kentte yol açtığı yıkımı hatırlattı.
Özel, afetin ardından CHP'li belediyeler ve parti yöneticilerinin Hatay'ın yardımına koştuğunu ifade ederek, "İlk günlerde büyük koordinasyonsuzluk yaşandı. O süreçte tüm Türkiye'de geç kalındı ama Hatay'da çok geç kalındı. Şimdi enkazlar kalkıyor, 9 şehirde bitti, Hatay'da daha bitmedi." diye konuştu.

Deprem konutlarına değinen Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

Özel, genel başkan seçilip mazbatasını aldıktan sonra ilk ziyaretini Hatay'a yapacağını söylediğini anımsatarak, kenti gündemde tutmak istediklerini anlattı.

Kente verdikleri önemi artıracaklarını dile getiren CHP Genel Başkanı Özel, şu değerlendirmede bulundu:
"Bu partinin birinci genel başkanı, Hatay'ın sevdalısı demiş ki: 'Hatay, benim şahsi meselemdir'. Şu anda görevdeki genel başkan olarak ben de diyorum ki: 'Bundan sonra Hatay, benim şahsi meselemdir'. Hatay'ı, Türkiye gündeminden düşürmelerine izin vermeyeceğim. Ana muhalefet lideri, bir işi şahsi meselesi bellerse o kenti Türkiye'nin gündeminden düşürmeye kimsenin gücü yetmez. Milletvekillerimizi, genel başkan yardımcılarımızı, parti meclisi üyelerimizi göndereceğiz. Milletvekili grubumuz, Hatay'a verdiği önemi arttırarak sürdürecek ve bundan sonraki süreçte Hatay, sesinizin duyulması, yaraların sarılması için ne gerekiyorsa takip edeceğiz."
Özel, deprem konutlarının yapımını da takip edeceklerini söyleyerek, "Önemli olan hızlı yapmalılar ama hızlı yaparken alelacele dolgu alanlara falan değil sağlam zeminlere yapmalılar. Verilen sözleri tutmalılar. Seçime kadar idare edip seçimden sonra bu işin arkasından çekilmemeleri için mutlaka ve mutlaka bu işin takipçisi olacağız." dedi.
"Hatay'da 275 bin konut yapılması gerekiyor. 33 bininin ihalesi yapıldı, inşaata başlanan bunun çok daha azı. İhalesi yapılanların bitmeyeceği de ortada ama tut ki bitti, bir sene sonunda 10 Hataylıdan 9'u yine sokakta. 'Konteyner kentlerde kalınıyor.' deniliyor, yağmur alıyor, sızdırıyor. Konteynerlerin birçok sorunu var, insanlar kendi onarmaya çalışıyor. Kimi de bıkıp çadır alıyor ve mahalle aralarına gidiyor. Mahalle arasındaki çadır kuranlar konteyner istiyor, veren yok. Başvuru yapılınca yardım kesiliyor yani Hatay'da sorun çok."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı