CHP’de bir aday daha çıktı! Genel Başkanlık yarışı kızıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi Ünal Karahasan, CHP’deki Genel Başkan adaylarından biri olduğunu duyurdu. Karahasan Ankara'da düzenlediği basın toplantısıyla genel başkan adaylığını resmen açıkladı.

SİYASET 27.09.2023, 13:30
1
CHP’de bir aday daha çıktı! Genel Başkanlık yarışı kızıyor!
Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) üyesi yazar Ünal Karahasan, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.
Karahasan, Atatürk'ün partisinin ebedi lideri olduğunu belirterek, onun mirasına sahip çıkmak için yola çıktığını ifade etti. 38'inci Olağan Kurultay'da CHP'de önemli bir tartışmanın başlamasını amaçlayan Karahasan, genel başkanlık organının kaldırılarak, genel sekreterlik yaklaşımına geçilmesini önerdi.

Toplantıda yaptığı konuşmada, "Hepimiz birlikte çok şey başarabiliriz; birleşik özne olunmasını önermeye, tartıştırmaya, anlatmaya, anlamaya geldim. CHP genel başkanlığını genel sekreterliğe dönüştürerek, örgüt tabanının ve örgüt organlarının aşağıdan yukarıya birleşik özne yaklaşımı ile onarılmasını, Türkiye'ye böyle bir yöntemin önerilmesini, dünya siyasal tarihinde yeni bir çığır açılmasını sağlamaya, belki bugün genel başkan adaylığı açıklamaya; ama özü itibarı ile CHP genel sekreterliğini inşa etmeye ve orada hizmet etmeye aday olmaya geldim." dedi.
Ünal Karahasan, daha önce 2011 ve 2015 yıllarında CHP'den milletvekili aday adayı olmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olarak, partinin Grup Başkanı Özgür Özel de genel başkan adaylığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı