CHP'de kritik gün! Özgür Özel mi, Kemal Kılıçdaroğlu mu?

14 Mayıs seçimlerinin ardından “değişim” seslerinin yükseldiği CHP, tarihi bir kurultaya gidiyor. Sayılı saatlerin kaldığı kurultayda en güçlü iki aday CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak gösteriliyor

SİYASET 04.11.2023, 07:55
CHP'de kritik gün! Özgür Özel mi, Kemal Kılıçdaroğlu mu?
CHP'nin 38. Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Kurultaya genel başkanlık için beş adayın katılması bekleniyor. Bu adaylar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanı Özgür Özel, eski Parti Meclisi üyesi Örsan Kunter Öymen, eski milletvekili İlhan Cihaner ve eski milletvekili adayı Ünal Karahasan.
Kurultayda toplam 1366 kişinin oy kullanması öngörülüyor. Bu delegelerin arasında doğal delegeler (genel başkan, Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri) ve seçilmiş delegeler bulunuyor.
Kurultayın programına göre, ilk gün genel başkan, ikinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri gerçekleştirilecek. Ayrıca kurultayın sloganı "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" olarak belirlendi.
Kurultayda adaylar arasında uzlaşma sağlanması durumunda, PM seçimlerinin "blok liste" ve "fermuar" yöntemiyle yapılması bekleniyor. Fermuar yöntemi tercih edilirse, PM'ye girecek üyelerde cinsiyet dengesi sağlanmış olacak; her bir kadın üye ile bir erkek üye PM'ye seçilecek.
İşte kurultay programı:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı