CHP’nin masasındaki anket sonuçları: Erdoğan fark üstüne fark yiyor

CHP'li Bülent Tezcan parti olarak ellerindeki son anket sonuçları hakkında kritik bir deeğerlendirmede bulundu. Seçim anketi sonuçlarına göre, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasındaki fark açılıyor...

GÜNDEM 28.03.2023, 17:55
1
CHP’nin masasındaki anket sonuçları: Erdoğan fark üstüne fark yiyor
CHP’den ellerindeki son anket sonuçları hakkında bir değerlendirmede bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanlığı yarışına dair Karar TV’den Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularına cevaplar verdi.
Anket sonuçları sorulan CHP’li Bülent Tezcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu belirtti. Tezcan, “Anketlere baktığımızda şunu söyleyeyim, 5 ila 10-11-12 puan arasında fark gözüküyor Erdoğan ile Kemal Bey arasında. Farklı anketlerde farklı sonuçlar var. Bu oturacaktır.” dedi.

Bülent Tezcan’ın anket sonuçları değerlendirmesi şöyle oldu;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde partisine mensup belediye başkanlarıyla düzenlediği toplantıda anket sonuçları hakkında dikkati çeken ifadeler kullanmış ‘rehavet’ uyarısı yapmıştı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuşmuştu:
“Bize de yüksek anketler geliyor ama kampanyayı sanki kafa kafaya bir yarış varmış gibi yürüteceksiniz. Rehavete kapılmayacaksınız. Sadece oylarımızın çok olduğu yerlere değil, az olduğu yerlere de odaklanın. Arkadaşlar bazen beni de bir yerlere götürüyor. Alkış kıyamet kopuyor. 'Seçimi kazandık' gibi bir hava oluşuyor. Halbuki bizim partililerimizin ağırlıklı olduğu bir yer. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu oluyor. Bizim farklı yerlere yönelmemiz gerek.”
“Şu anda çok güçlü bir şekilde kampanyamız devam ediyor. Seçmendeki karşılığını daha erken onu ölçmek için. Şöyle zannediyorum; seçmen iki şok yaşadı üst üste. Birincisi masa devam ediyordu, birden ‘acaba dağılıyor mu?’ diye şok yaşadı. Arkasından çok kısa sürede yeniden, daha güçlü bir formülle seçmenin önüne çıktı ve adayını açıkladı.
Ben bunun sonuçlarının önümüzdeki süreçteki ölçümlerde net olarak ortaya çıkacağını düşünüyorum. Ama ilk verilerden görüyoruz ki umutlar yükseldi. Daha ham sonuçları çıkanlar var, ama anketlere baktığımızda şunu söyleyeyim, 5 ila 10-11-12 puan arasında fark gözüküyor Erdoğan ile Kemal Bey arasında. Farklı anketlerde farklı sonuçlar var. Bu oturacaktır.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Mayıs 2023
İmsak 03:34
Güneş 05:15
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:57
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı