CHP'nin seçim sonrası yol haritası belirlendi

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde elde ettiği başarının ardından ilk MYK toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni dönemin yol haritası belirlenirken, Türkiye'nin yakıcı sorunlarının gündeme getirilmesi ve kapsayıcı bir dil kullanılması kararlaştırıldı.

SİYASET 04.04.2024, 08:55
1
CHP'nin seçim sonrası yol haritası belirlendi
Toplantıda seçim sonuçları ve Hatay başta olmak üzere itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı.
CHP kurmayları, AKP ve MHP dahil tüm partilerden oy aldıklarını ve genel seçimlere hazırlık sürecinde de bu kapsayıcı dili kullanmaya devam edeceklerini belirtti.
Özgür Özel'in mitinglerde kullandığı "Türkiye ittifakı" söyleminin sahada karşılık bulduğu değerlendirildi. Seçim başarısını abartmadan, Türkiye'nin sorunlarına odaklanılması gerektiği görüşü hakimdi. Özellikle emeklilerin, gençlerin ve dezavantajlı kesimlerin sorunlarının gündemde tutulacağı bildirildi.
Öte yandan yapılan toplantıda CHP'nin seçim başarısında emeklilerin rolü vurgulandı. Emeklilerin haklarına ulaşması için iktidara baskı yapılmaya devam edileceği belirtildi. Seçimlerde milliyetçi-muhafazakar kimliğiyle öne çıkan illerde de oy kayması yaşandığı gözlemlendi. Bu seçmenlere ulaşmak için somut örneklerle Türkiye'nin sorunlarının herkesi etkilediği anlatılacağı ifade edildi.
Ayrıca MYK toplantısında seçmenin CHP'ye yerel yönetimler için "vize verdiği" görüşü dile getirildi. Buna rağmen, yerel seçim başarısından erken seçim çağrısı çıkarmamak gerektiği kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı