CHP'ye Genel Başkan seçilen Özgür Özel mazbatasını aldı

CHP’nin yeni genel başkanı seçilen Özgür Özel, TBMM'deki makam odasında mazbatasını aldı.

SİYASET 08.11.2023, 17:00
2
CHP'ye Genel Başkan seçilen Özgür Özel mazbatasını aldı
CHP Genel Başkanı Özgür Özel 4 Kasım’daki CHP 38. Olağan Genel Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı delegelerin 811’inin oyunu alarak CHP’nin yeni genel başkanı oldu. Rakibi Kılıçdaroğlu ise delegelerin 536’sının oyunu alarak 13 yıllık genel başkanlık koltuğunu kaybetmişti.
CHP’de genel başkanlık devir teslim töreni de bugün saat 17.00’da yapılacak.
Çankaya İlçe Seçim Kurulu imzalı mazbatada “Başkanlığımızca 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultay organ seçimlerinde Sayı Özgür Özel Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığını 812 oy ile seçilmiştir” ifadesi yer aldı.

Mazbata teslimi sonrası sözlerine CHP’nin eski genel başkanlarını anarak başlayan Özgür Özel, “Bu mazbatayı bu odada alma benim için büyük bir onur. Parlamentonun giderek önemsizleştiği bir dönemde. Parlamentonun güçlenmesi için muhalefet olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya gayret göstereceğiz.” dedi.

Konuşması esnasında AYM’nin CHP’nin “Dezenformasyon Yasası” talebini reddettiğini haberini “kabul etti” şeklinde anlayan Özgür Özel’in heyecanı ise bilginin düzeltilmesi sonrasında yarıda kaldı.
AYM’nin ret kararını değerlendiren Özel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Evet bu Türkiye’de bundan sonra gazeteciler ve muhalefet için işlerin daha zor olacağını gösteren bir aşama. Ama buna yeltenmemelerini ve bu karardan cesaret almamalarını, gazetecilerin özgürlüklerine dokunmaya kalkmamalarını, sansüre yeltenmeyi kalkmamalarını tavsiye ederiz. Bundan sonra gazetecilerin hapse atılması, mahkeme önüne çıkarılması madem ki karar bu yöndedir, madem ki bir sansür yasasını sarılarak sahiplendiler; biz de özgürlüklerini sarılmaya ve sahiplenmeye. bundan öncekine göre çok daha dirençli olacağız. Cumartesi günkü parti meclisine özel olarak sansür yasasını olağanüstü madde olarak ekleteceğim.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı