Çift maaş aldığı ortaya çıkmıştı! Mehmet Şimşek fişini çekti..

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Basın Danışmanı Sibel Tokgöz’ün bile çift maaşlı olduğunun kamuoyunda yer almasının ardından konuya ilişkişin yeni bir gelişme yaşandı.

SİYASET 03.11.2023, 08:20
1
Çift maaş aldığı ortaya çıkmıştı! Mehmet Şimşek fişini çekti..
BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı AKP'li Mehmet Şimşek'in Basın Danışmanı Sibel Tokgöz'ün çift maaş dönemi sona erdi.
BirGün gazetesi, 3 Ekim tarihinde "Danışmanları bile çift maaşlı" başlıklı haberinde Mehmet Şimşek'in basın danışmanı Sibel Tokgöz'ün çift maaş aldığını ortaya çıkarmıştı.
Tokgöz, basın danışmanlığı görevinin yanı sıra " Borsa İstanbul, Takas İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği" tarafından kurulan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.'nin (MKK) yönetim kurulu üyesiydi. Ancak Tokgöz'ün ekonomi eğitimi olmadığı biliniyordu. Sibel Tokgöz, çift maaş aldığını kabul ederek, "Bu (çift maaş) sadece benim şahsıma özel değil" demişti.
Bu gelişmeden sonra MKK'nin resmi internet sitesindeki "yönetim kurulu" bölümünde Sibel Tokgöz'ün isminin çıkarıldığı görüldü. 
Sibel Tokgöz, Hazine ve Maliye Bakanlığı basın danışmanlığı görevinin yanı sıra farklı kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştı. Elektrik üretiminden denizcilik işletmelerine kadar farklı sektörlerde yer almış ve yıllarca çift maaş almıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı