Çocuklar, özgür Filistin için uçurtma uçurdu

Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve Filistinlilerin haklı davasına destek olmak için “Özgür Filistin Uçurtma Etkinliği” düzenledi. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen programda, aileleri ile Filistin ve Türkiye bayraklarıyla süslenmiş uçurtmaları uçuran çocuklar hem eğlendi hem de Gazze’deki soykırıma dikkat çekti.

GÜNDEM 14.05.2024, 04:35
Çocuklar, özgür Filistin için uçurtma uçurdu
Saadet İstanbul Kadın Kolları, gelecek nesillerimizde Filistin davası bilincinin oluşması için önemli bir çalışma ortaya koydu. Aileleri ile Yenikapı Etkinlik Alanı’na gelen çocuklar, Filistin ve Türkiye bayraklarıyla süslenmiş uçurtmaları uçurarak hem eğlendiler hem de Gazze’deki mazlumların yaşadıkları acılara dikkat çektiler. “Özgür Filistin Uçurtma Etkinliği” sonrasında bir basın açıklaması yapan Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şule Rıdvanoğlu, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Zeynep Şule Rıdvanoğlu, “7 Ekim’den beri Gazze’de gökten bombalar yağıyor. Evler, camiler, okullar, fırınlar, hastaneler, ambulanslar, geçiş koridorları bombalanıyor. Oradakilerin evleri yok, yatakları, yorganları, yastıkları yok, üstlerindekilerden başka giyecekleri yok. İnsanlar yiyecek bulamıyor, suları, elektrikleri yok. Açlar, susuzlar. İnsani yardım ulaştırılmasına izin verilmiyor. Genç, yaşlı, kadın, çocuk 35.000 kişi şehit edildi. Aylardır bu soykırım ve insanlık dramı devam ederken, uluslararası kuruluşlar sadece kınamakla meşgul. Hükümetler ve uluslararası kuruluşlar olanı biteni seyrederken ABD de, AB ülkelerinde dünyanın dört bir köşesinde halklar, kendi idarecilerine seslenerek onları harekete geçirmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Millî Görüş’ün Filistin davasına verdiği desteği hatırlatan Zeynep Şule Rıdvanoğlu, “Erbakan Hocamız 1969 yılında yola çıktığında, kimse Siyonizm’i bilmezken, internet, sosyal medya yokken, televizyonlar yokken, kimsenin Siyonizm’den haberi yokken, Filistin, Kudüs ve Aksa diyerek yollara düştü. 100 yıllık Siyonist planı her yerde anlattı. İşte onun yolundan giden, biz Millî Görüşçüler İsrail’i çok iyi biliriz. Erbakan Hocamızın dediği gibi, ‘İsrail laftan anlamaz, güçten anlar.” Laf anlatmaya uğraşmadan, gücümüz neye yetiyorsa tamamını kullanacak şekilde hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Rıdvaoğlu, son olarak, “Bugün burada, yaşam mücadelesi veren, vatan mücadelesi veren, Filistin halkına destek için toplandık. Çocuklarımız Filistin’deki kardeşlerinin seslenişine cevap vermek, yanlarında olduklarını söylemek için buradalar. Çocuklarımız uçurtmalarını, kardeşlerine destek olmak için, barış için, zulmün son bulması için gökyüzüne saldılar. Biz unutmayacağız ve unutturmayacağız” şeklinde konuştu.
Muhammed Ali Gökmen
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı