Cumhur İttifakında emekli maaşı krizi! BBP lideri Destici ateş püskürdü

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşlarına 'kök ücret' diyerek zam yapılmasına ateş püskürdü. Destici, “Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez.” dedi.

GÜNDEM 17.09.2023, 21:20
2
Cumhur İttifakında emekli maaşı krizi! BBP lideri Destici ateş püskürdü
Cumhur İttifakı'nda emekli maaşı krizi çıktı... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşlarına 'kök ücret' diyerek zam yapılmasına tepki gösterdi. Destici, “Yüzde 25’lik zam hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Konya İl Başkanlığının düğün salonunda düzenlenen 12. Olağan Kongresi'ne katıldı. Gündeme ilişkin konuşan Destici, çalışanların maaşlarında da düzensizlik olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda.” diye konuştu.

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 23 Eylül 2023
İmsak 05:00
Güneş 06:20
Öğle 12:36
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 19:58
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı