Cumhur ittifakında taban çatlağı! "İttifaka gerek yok"

AKP Kütahya İl Başkanlığı, yerel seçimlerde ittifak istemediklerini ve mevcut İl Başkanı Mustafa Önsay'ı desteklediklerini açıkladı

SİYASET 28.11.2023, 09:30
1
Cumhur ittifakında taban çatlağı!
AKP il binasında toplanan teşkilat mensupları, hiç bir parti ile ittifaka gerek olmadığını açıkladı.
Kütahya eski il başkanı ve Kütahya'dan önceki dönem milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı'nın da aralarında bulunduğu gurup, basın açıklaması düzenledi. Önceden hazırlanan metin Bilal Cicavoğlu tarafından okundu.
Cicavoğlu, yerel seçimler öncesinde Kütahya ve Ankara'ya bir mesaj vermek için bir araya geldiklerini belirterek, “Her birimiz 2001 yılından beri AK Parti il ve ilce teşkilatlarında görev yaptık. Bu kutsal görevler esnasında 2002 genel secimi ile başlayan 10 secim 3 referandum gerçekleşmiştir. Bütün bu süreçlerden AK Parti sizlerin değerli katkıları ile bir seçim hariç birinci parti çıkarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Yine bütün seçimlere ittifaksız tek başına girmiştir. En son Mayıs 2023 teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine tek başına girmiş Cumhurbaşkanımıza yüzde 70 gibi yüksek bir oy ve milletvekili seçiminde yaklaşık yüzde 47 oy vererek birinci parti olmuş ve 3 milletvekili çıkarmıştır. AK Partimize her zaman desteğini esirgemeyen aziz hemşerilerimize şükran borçluyuz" dedi.

Cicavoğlu, yerel seçimlerde AK Parti'nin Kütahya'da siyasi bir ittifaka ihtiyacı olmadığını belirterek, " AK Parti çatısı altında ittifak ederek bizlere güç vermektedirler. Kütahyalı hemşerilerimizden gelen bu isteği yani Kütahya’mızda siyasi bir ittifak istenmediğini AK Parti milletvekillerimiz, AK Parti Genel Başkan vekili ve genel başkan yardımcılarına iletmişlerdir. Teşkilatımız, geçtiğimiz pazar günü, partimizin demokratik teamülleri gereği, temayül yoklamasını birlik ve beraberlik içerisinde, coşkulu bir şekilde gerçekleştirdiğini hep birlikte müşahede ettik. Yarım asır AK Parti belediyeciliği ile yönetilen fakat 2019 yılında kaybettiğimiz Kütahya Belediyesini geri almak, ilimizde bulunan her AK Partili vatandaşımızın temennisi olduğu sürekli bizlere iletilmektedir. Bölgesindeki, geçmiş görkemli günlerine tekrar döndürmek için, her türlü dinamiğe sahip Kütahya’mızda, İl Başkanımız Mustafa Önsoy liderliğinde, teşkilatımız ve milletvekillerimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek oluşturdukları pozitif sinerji, halkımızda ve bizlerde büyük bir karşılık bulmuştur" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 29 Şubat 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı