Cumhurbaşkanı açıkladı: Öğretmenler ile ilgili o kanun teklifi meclise geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Eğitimcilere yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çeken Erdoğan, buna yönelik ciddi adımlar atılacağını belirterek yeni bir kanunun tasarısının hazırlandığını dile getirdi.

GÜNDEM 11.05.2024, 08:15
Cumhurbaşkanı açıkladı: Öğretmenler ile ilgili o kanun teklifi meclise geliyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.
Erdoğan söz konusu paylaşımında öğretmenler ile ilgili düzenlemenin kapsamının genişletilerek uygulamaya konulacağını belirtti. Erdoğan ayrıca özel kurumlarda çalışan eğitim çalışanlarının kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, X üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir. Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükûmet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz.

Kanun teklifi olarak Gazi Meclisimize sunacağımız düzenlemeyle, Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak. Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek. Bu fiiller tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek.

Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri sebebiyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak. Öğretmenlerimiz müsterih olsun.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı