Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef almıştı: Özgür Özel'den jet yanıt!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

SİYASET 06.11.2023, 10:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef almıştı: Özgür Özel'den jet yanıt!
Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu.
Özel, 2 günlük bir demokrasi şöleninin yaşandığını ifade ederek, demokratik bir yarış sonucunda genel başkanın değişebileceğini bütün Türkiye'ye gösterdiklerini vurguladı. Parti içi demokrasinin CHP'de önemli bir gösterge olduğunu belirterek, demokratik süreçlerin Türkiye'ye örnek olmasını dilediklerini söyledi. Özel, seçimlerin uzun süren tartışmalarla, görüşmelerle ve her adayın özgür iradesiyle gerçekleştiğini belirtti ve bu sürecin Türkiye'de demokrasi anlamında örnek teşkil ettiğini dile getirdi.
Özel, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Kemal Bey ile bir görüşmeniz oldu mu?" sorusuna, Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştüklerini ve mazbatanın ardından bir devir teslim törenini kamuoyu önünde gerçekleştireceklerini ifade etti.
Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yönelik açıklamalarına da değinen Özel, Erdoğan'ın stresini ve endişelerini anladığını belirterek, CHP'nin geleceğinden emin olmalarını istedi. Erdoğan'ın açıklamalarına karşılık olarak "Cumhuriyet Halk Partisi'nden endişe etmeye devam etsin" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:34
Öğle 12:37
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı