Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AKP iktidarına sert sözler: Gazze’ye sahip çıkın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter (X) paylaşımında Gazzeli çocuğun ölümüne seyirci kalanlara sorumluluklarını hatırlattı. Erdoğan’ın sert ifadeleri AKP iktidarına bir uyarı niteliğindeydi.

GÜNDEM 01.11.2023, 10:50
2
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AKP iktidarına sert sözler: Gazze’ye sahip çıkın!
Muhalefet Filistin konusunda hiçbir çaba göstermediğini iddia eden iktidara yüklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da Gazze’de ölen binlerce Müslümana sessiz kalanlara verdi veriştirdi.
Haftalardır işgalci İsrail Gazze’de resmen bir katliam ve soykırım gerçekleştirirken Müslüman ülkelerden dişe dokunur bir hamle gelmedi. Bu konuda en çok beklenti Türkiye üzerindeyken AKP iktidarı muhalefet gibi mtinig yapmaktan öteye gidemedi. AKP iktidarının Filistin konusundaki tutumu eleştirilirken ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz bir çıkış geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP iktidarının Genel Başkanı olduğunu ve Filistin konusunda en çok beklenti içerisinde olunan lider olduğunu unuturcasına Gazze’de ölen Müslümanlara seyirci kalanları eleştirdi.

Çok açık ve net söylüyorum… Bugün binlerce Gazzeli çocuğun ölümüne seyirci kalanların, yarın herhangi bir konuda söyleyecekleri hiçbir sözün kıymetiharbiyesi olmaz. Aslolan zor zamanda konuşmaktır, hakikatleri bugün dile getirmektir. İsrail’in katliamlarına ses çıkarmayan “tatlısu hak savunucularından” insanlığa da dünyaya da hiçbir hayır gelmez. Biz buna inanıyor, buna göre hareket ediyoruz. İnşallah bundan sonra da dik ve kararlı duruşumuzu muhafaza edeceğiz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı