Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan göndermeli açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen programda göndermeli konuşma yaptı.

GÜNDEM 18.09.2023, 07:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan göndermeli açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler toplantısı için Amerika'ya gitmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta Türkevi'ndeki görüşmelerinden sonra Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından organize edilen programda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan  göndermeli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsan hak ve hürriyetlerine saygı duyan hiçbir devlet bu furyaya sessiz kalmamalıdır. Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının geri kalanı şöyle, "Asrın Felaketi olarak nitelenen depremlerde 50 binden fazla canımızı kaybettik 11 ilimizdeki 14 milyon insanımız bu depremlerden doğrudan etkilendi, devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. 200 bin konutun inşa süreci başladı. Toplamda 650 bin konut inşa edeceğiz, depremzede şehirlerimizi eskisinden daha güvenli bir şekilde ayağa kaldıracağız.
Sizler burada bir yandan kimliğinizi muhafaza ederken, diğer yandan kültürümüzü Amerikalılara tanıtarak beşeri köprüler kuruyorsunuz. Zafere giden yol birlikten, beraberlikten, vahdetten geçer, Türk Amerikan ilişkilerini zehirlemek isteyen bazı çıkar grupları var. Bunlara set çekeceğiz.
Hayat boşluk kabul etmez. Sizin olmadığınız her yerde başkası vardır, ülkemize düşman olanlar sizin boş bıraktığınız yerleri dolduracaktır. Buna izin veremeyiz. Özellikle İslam düşmanlığı karşısında saflarımızı sık tutmalıyız. Türk-Amerikan toplumu da yükselen ırkçı dalgadan olumsuz etkileniyor. İnsan hak ve hürriyetlerine saygı duyan hiçbir devlet bu furyaya sessiz kalmamalıdır. Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır. İslam düşmanlığının önü alınmazsa failler daha pervasız hale gelecek. Türkiye olarak kartopu gibi büyüyen bu tehlike karşısında tepkimizi açıkça ortaya koyuyoruz. İslam düşmanlığının önü alınmazsa daha da azgınlaşacaktır." dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı