Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Kamu İhale Kurumu Başkanlığına yeni atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan karar ile birlikte Kamu İhale Kurumu Başkanlığı, İkinci Başkanlık ve üye pozisyonlarına yeni atamalar yapıldı. Kararlar Resmi Gazete'de yayınlandı.

GÜNDEM 11.05.2024, 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Kamu İhale Kurumu Başkanlığına yeni atamalar yapıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından imzalanan kararlar kapsamında Kamu İhale Kurumu'nun yeni başkanını ve üyelerini atadı. Yeni atamalar Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni atamalar şöyle, Hamdi Güleç Kamu İhale Kurumu Başkanı olarak göreve getirildi. Aynı kararname ile Mehmet Bıçkıcı İkinci Başkanlık pozisyonuna atanırken, Osman Şahin, Halil Yılmaz, Mehmet Aydın, Kadir Cabur, Mehmet Demiroğlu ve Necmi Keskinsoy da kurul üyeliklerine seçildi. Atamalar, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun ilgili maddeleri ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca yapıldı.

Hamdi Güleç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988'de mezun olan ve aynı yıl Ankara İdari Yargı Hakimliği adaylığına başlayan bir hukuk profesyonelidir. 1997 yılına kadar çeşitli yargı pozisyonlarında görev alan Güleç, kamu görevini bıraktıktan sonra avukatlık mesleğini icra etti. 2006'da, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Hukuk İşleri Başkanı olarak atanmasıyla tekrar kamu hizmetine dönüş yaptı.
Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Kanunlar, Kararlar ve Hukuk İşleri Başkanı olarak atanan Güleç, 2012 yılında Kamu İhale Kurulu Üyeliği görevine getirildi. Bu görevdeki tecrübesiyle, Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na atanarak kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı