Cumhur'da emekli maaşı çatlağı sürüyor! AKP'ye böyle seslendi

Cumhur ortaklarından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, emekli maaşlarına ilişkin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslendi.

GÜNDEM 30.08.2023, 10:00
1
Cumhur'da emekli maaşı çatlağı sürüyor! AKP'ye böyle seslendi
Cumhur ortaklarından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında düşük seviyede kalan emekli aylıklarına dikkat çekti. 
Emeklilere zaman geçirmeden seyyanen 4 bin lira zam verilmesinin artık kaçınılmaz hale geldiğini belirten Aksakal, bu konuda bazı yasal düzenlemelerin yapılması için Meclis'in açılmasını beklemeye gerek olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanun hükmünde kararname ile bunu hayata geçirebileceğini, yeni yasama döneminde de bu kararnamenin TBMM'de kanunlaştırılabileceğini kaydetti.

Yerel seçimlerde de ittifak sinyali veren Aksakal, "31 Mart'ta tüm seçim çevrelerinde doğru adaylarla hizmet odaklı yaklaşımla çalışacak adaylarımızla seçimlere katılacağız. Tıpkı 14 Mayıs'ta Meclis çoğunluğunu, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığını kazandığımız gibi 31 Mart'ta da başta büyükşehirler olmak üzere 1392 seçim çevresinde adaylarımızı halkın tercihine sunacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı