Dayanışma ve Kardeşlik İklimi... Saadet İstanbul iftarda buluştu

Her Ramazan ayında geleneksel hale gelen Saadet Paritisi İl Başkanlığı’nın iftar programı Millet İttifakı liderlerinin katılımıyla coşkulu bir atmosferde düzenlendi.

GÜNDEM 02.04.2023, 04:35
3
Dayanışma ve Kardeşlik İklimi... Saadet İstanbul iftarda buluştu
İftar programında konuşan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz adaletin olmadığı bir yerde kucaklaşma olmaz adaletin olmadığı bir yerde bereket olmaz” dedi
Saaadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın geleneksel iftarı bu yıl da coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen iftar programına Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir, Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Nurgül Bethiye Ekinci, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya, Şerafettin Kılıç, Yusuf Sunar, Bülent Kaya, Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan, Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve çok sayıda davetli katıldı. ‘Dayanışma Paylaşma ve Kardeşlik İklimi’ sloganıyla düzenlenen iftar programında 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı’nın zafer kazanacağının mesajı verildi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlendiği Geleneksel İstanbul İftar programında konuşan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “İftar organizasyonuna katıldığım restorantta fotoğraf çektirmek isteyen insanları vardı, onları kırmak istemedim, herkesi kucaklarım. Salon kalabalıktı yerdeki seccadeyi görmedim. Ben samimi olarak üzgünüm. Şimdi o kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim ben onların operasyonunu umursamam. Ben, ailem, eşim, çocuklarımız asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmeyiz. Hem bu benim hayat tarzıma, hayat görüşüme varoluşuma aykırı” ifadelerini kullandı.

Yönetim anlayışına da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim inancımızda bizim demokrasi anlayışımızda yönetimin temelini adalet oluşturur. Adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz adaletin olmadığı bir yerde kucaklaşma olmaz adaletin olmadığı bir yerde bereket olmaz. Devletin dini adaletse herbirimiz tek tek adalet için mücadele etmek zorundayız ve adaleti bu topraklara getirmek zorundayız.Bugün yaşadığımız problemlerin tamamı adaletsizlikten kaynaklanıyor. Adalet dediğiniz sadece mahkeme salonlarında tecelli etmiyor eğer kul hakkı yeniyorsa bir adaletsizlik var demektir. Ona karşı mücadele etmemiz gerekiyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumamız gerekiyor.Adalet kavramı sıradan bir kavramn değil. Yüce Mevlana “Adalet bir kutup yıldızı gibidir. Bütün bir kainat onun etrafında dönerdir.Dolayısıyla adaletin bu topraklara gelmesi için altı lider bir aradayız ve bu ülkeye bedeli ne olursa olsun adaleti mutlaka ama mutlaka getireceğiz” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu da iftar programında katılımcılara hitap ederek, "Zor bir dönemden geciyoruz. İnşallah tarihte ciddi bir değişikliğe vesile olacak bir dönemden geçiyoruz. 15 Mayıs sabahı sadece cumhurbaşkanı değilşmeyecek. Ülkemiz de bir bütün olarak yeni bir sabah uyanacak. Bu dönemde insanlarımızı iteleyerek, bize rakip oldukları  için onları inciterek göreve başlamayacağız. Herkesi kucaklaşayacağız. Elbette bir ülkede demokrasi varsa inanıyorum ki herkes kendi fikrini, kendi düşüncesini, kendi inancını teremmüm etme hakkına sahiptir" açıklamalarında bulundu.

Temel Karamollaoğlu, "Israrla tekrar ettik ve etmeye de devam edeceğiz; siyasi partiler birbirlerine düşman gruplar değillerdir. Siyasi partiler sadece bir demokrasi ortamında iktidarı ele almak icin bir yarış içerisindeler.  Biz, hepimiz birbirimizi kucaklayacağız. Bir yerde yanlış bir sey olduğunda hemen birbirimizi itham etmeye kalkısmayacağız. Bu Ramazan ayında kucaklaşmanın ne kadar önemli olduğunu tektar vurgulamak istiyorum" diyerek Ramazan ayında birleşmenin önemine vurgu yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise programda yaptığı konuşmada büyük bir sorumluluk içinde olduklarını belirterek, "Allah hepimize mevki ve makamları yükseldikçe tevazusu artan insanlarla birlikteliği, yol yürümeyi nasip etsin. Ben bu bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Millet İttifakının degerli liderleriyle erdemli bir yola çıkmanın huzurunu yaşıyorum. Bu yolun sonunda milletin hakkını millete teslim etmekten öte başka bir hedef yoktur. Bu yolun sonunda bütün farklılıklarımızla birlikte kardeşce yaşamanın dışında bir gaye yoktur" diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Ramazan-ı şerifin önemine dikkat çekerek, "Ramazan rahmettir, paylaşmadır, birliktelik ve dayanışmadır. Arzumuz bu iklimin her insanımızı sarmasıdır. Arzumuz bu iklimin sadece bir ayla sınırlı kalmaması bütün aylara yayılmasıdır. İnşallah en yakın zamanda bu iklimi hakim kılacağız. Uzun bir süredir, alın terlerini ve fikir emeklerini bu iklimin oluşması için sarf eden sayın genel başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir baharın başlangıcındayız" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:16
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:56
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı