Ders kitaplarındaki haritalarda uyum sağlanması amacıyla protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Dairesi ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Harita Genel Müdürlüğü arasında ders kitaplarındaki haritaların uyumlaştırılmasına ilişkin bir protokol imzalandı.

GÜNDEM 04.04.2024, 19:40
Ders kitaplarındaki haritalarda uyum sağlanması amacıyla protokol imzalandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Harita Genel Müdürlüğü ders kitaplarındaki haritalarda uyum sağlanması amacıyla protokol imzalandı.
MEB'in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Harita Genel Müdürlüğü arasında müşterek harita üretimine ilişkin protokol imzalandı.
Buna göre, ders kitapları ile eğitim araç ve gereçlerinde yer alan haritaların milli menfaatlere, bilimsel ilkelere uygun ve işlevsel bir şekilde kullanılması, haritaların kullanımda birlik sağlanması amaçlanıyor.
Bu kapsamda ders kitapları ile eğitim araç ve gereçlerinde yer verilen ve öğrenim sürecini derinleştirmek, zenginleştirmek ve desteklemek için haritaların temel haritacılık prensiplerine uygun olarak üretilmesi sağlanacak.
Ayrıca iki kurum arasında "Kültür ve Gönül Coğrafyası Atlası" hazırlanarak aynı üretimler hayata geçirilecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı