DEVA Partisi kongreye gidiyor

31 Mart yerel seçimlerinden sonra beklenilenin altında oy alan DEVA Partisi, kongre'ye gitme kararı aldı.

SİYASET 03.04.2024, 13:20
DEVA Partisi kongreye gidiyor
31 Mart yerel seçimlerinin sona ermesinin ardından Türkiye genelinde 150 bin oy alarak, yüzde 0.33 puana ulaşan DEVA Partisi kongreye gitme kararı aldı.
DEVA Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde aldığı sonuçların ardından 2. Olağan Büyük Kongre'yi 3 ay içinde yapma kararı aldı.
Genel Merkez Başkanlık Kurulu'nun bugünkü toplantısında alınan kararla, seçimlerdeki performans masaya yatırılacak ve parti organları, insan kaynakları, söylem, hedef ve politikalar kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutulacak.

Açıklamada, seçim sonuçlarının kamuoyunun ve partiye gönül verenlerin beklentilerinin çok gerisinde kaldığı samimi bir şekilde kabul edildi. "Nerede yanlış yaptık?", "Daha iyi nasıl olabilirdi?" sorularına amasız, fakatsız bir şekilde ve mazeretlere sığınmadan cevap aranacağı belirtildi.
Partiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Öte yandan 31 Mart yerel seçimlerinde oy oranı 2019 yılına göre düşüş gösteren İYİ Parti'de de farklı seslen yükselmişti. Parti içinde art arda istifa haberleri seçimin hemen ardından gelmişti.
İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener'i istifaya davet ederek, "Yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok." diyerek partisinden istifa etmişti.
"Seçim sonuçları en kısa zamanda Genel Merkez Yönetim Kurulunda da aynı açık yüreklilikle değerlendirilecek, bu süreçte teşkilat mensuplarımızın, adaylarımızın, gönüllülerimizin ve sözü olan herkesin değerlendirme ve önerileri alınacaktır.
Partimizin genel merkez organlarının, insan kaynaklarının, söylem, hedef ve politikalarının değerlendirilmesini yapacak, yenileyecek en yüksek karar organı büyük kongredir.
Bu kapsamda, Genel Merkez Başkanlık Kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından daha önce başlatılmış bulunan ve yerel seçimler nedeniyle yavaşlamış olan ikinci olağan ilçe ve il kongrelerinin büyük kongre toplantısının üç ay içinde yapılmasını sağlayacak şekilde ivedilikle tamamlanmasını kararlaştırmıştır."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:26
Güneş 05:52
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı