Devlet Bahçeli: AFAD'a 1 milyon liralık yardım yaptım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Şahsım adına depremle mücadele kapsamında AFAD’a 1 milyon liralık yardım yaptığımı bu vesileyle açıklıyorum.” dedi.

GÜNDEM 07.02.2023, 17:20
3
Devlet Bahçeli: AFAD'a 1 milyon liralık yardım yaptım
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili kuvvetli şekilde etkileyen 2 deprem ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın afete uğrayan 10 ilde 3 ay süre ile OHAL ilan etmesine ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı.Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasına binaen; Anayasa’nın 119. maddesi uyarınca on ilimizi kapsamak suretiyle üç ay süreyle OHAL ilan edilmiştir. MHP bu isabetli OHAL kararını kararlılıkla desteklemektedir. Ayrıca şahsım adına depremle mücadele kapsamında AFAD’a 1 milyon liralık yardım yaptığımı açıklıyorum.” dedi. Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Türkiyemiz büyük bir felakete maruz kalmıştır. Üzüntümüz tarifsizdir. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin merkez üssü olduğu şiddetli depremler vahim bir yıkıma neden olmakla birlikte yüreğimizi dağlamış milletimizi derinden sarsmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasına binaen; Anayasa’nın 119. maddesi uyarınca 10 ilimizi kapsamak suretiyle üç ay süreyle OHAL ilan edilmiştir. MHP bu isabetli OHAL kararını kararlılıkla desteklemektedir.

Ayrıca şahsım adına depremle mücadele kapsamında AFAD’a 1 milyon liralık yardım yaptığımı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın da kan bağışı başta olmak üzere her konuda destek ve yardımını sahada göstereceğini bu vesileyle açıklıyorum. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, halen tedavi altında bulunan vatandaşlarımıza şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun, vatanımız sağ olsun, milletimiz sağ olsun.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak 04:57
Güneş 06:18
Öğle 12:48
İkindi 16:20
Akşam 19:07
Yatsı 20:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı