Dışişleri Bakanlığı'ndan Uluslararası Adalet Divanı’nın Sİyonist İsrail kararı için açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) Siyonist İsrail rejiminin Gazze'deki insanlık dışı ve katliamlarıyla aldığı ihtiyati tedbir kararın dair açıklama yaptı.

GÜNDEM 26.01.2024, 20:00
3
Dışişleri Bakanlığı'ndan Uluslararası Adalet Divanı’nın Sİyonist İsrail kararı için açıklama
Dışişleri Bakanlığı, UAD'nin Siyonist İsrail'in soykırım davasıyla ilgili kararına ilişkin yaptığı açıklamada, kararın İsrail tarafından derhal uygulanması çağrısında bulunarak, "Mahkeme tarafından açıklanan tedbirlerin Filistin'de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat teşkil ettiğine inanıyoruz" dedi.
Kararın Siyonist İsrail tarafından derhal uygulanmasını talep eden Bakanlık, şunları kaydetti:

"Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD), İsrail’in Gazze’de yaşayan Filistin halkına yönelik saldırılarına ilişkin olarak bugün açıkladığı ihtiyati tedbir kararının İsrail tarafından derhal ve tam olarak uygulanmasını bekliyoruz.
Mahkeme’nin açıkladığı tedbirlerin, Filistin’de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat teşkil ettiğini düşünüyoruz.
Ortadoğu’da kalıcı barış ve güvenlik ancak İsrail-Filistin meselesinin, uluslararası hukuk ve yerleşik parametreler temelinde adilane bir çözüme kavuşturulmasıyla sağlanabilir. Türkiye, bu yolda da elinden gelen her türlü katkı ve gayreti gösterme iradesine sahiptir."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı