Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Filistinli Alimler Birliği Başkanı Tekruri ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Filistinli Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri ve heyetiyle görüştü.

GÜNDEM 06.11.2023, 16:55 06.11.2023, 18:39
1
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Filistinli Alimler Birliği Başkanı Tekruri ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Filistinli Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri ve heyetiyle Filistin'de yaşanan son gelişmeleri görüştü.
Siyonist İsrail'in Filistin'de çocukları, bebekleri ve masum insanları katlettiğine işaret eden Erbaş, Filistinlilerin verdiği büyük mücadelenin farkında olduklarını ve bu mücadelenin takipçisi olacaklarını söyledi.
Erbaş, Türkiye'nin Kudüs, Mescid-i Aksa ve Gazze Şeridi'nde her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu vurgulayarak: "Desteğimizi sürdürüyoruz ve hatta artıracağız."
7 Ekim'den bu yana bütün cuma hutbelerinde Filistinlilere destek verdiklerini ve Siyonist İsrail'in katliamlarını lanetlemek, bütün dünyaya duyurmak ve insanlığı bu katliamı durdurmaya davet etmek için çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Erbaş, şöyle devam etti:

Filistinli Alimler Birliği Başkanı Tekruri de görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erbaş'a Türkiye'nin ve Diyanet İşleri Başkanlığının Filistin davasında her zaman kendilerinin yanında olduğu için teşekkür etti.
Kabulde Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Abdurrahman Haçkalı, Diyanet İşleri Başkanı Yardımcısı Kadir Dinç, Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir, Din Hizmetleri Genel Müdürü Şaban Kondi ve Strateji Geliştirme Başkanı Mustafa Irmaklı da hazır bulundu.
"En son geçen hafta pazartesi günü bütün dünya ülkelerinden dini liderlerle çevrim içi gün boyu bir toplantı yaptık. 92 ülkeden bakan, dini idare başkanı, alim bu toplantımıza katıldı. En sonunda uluslararası kamuoyuna 9 maddelik bir sonuç bildirgesini ilan ettik. Çarşamba günü Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Türkiye'deki tüm STK'ların başkanlarını ve temsilcilerini topladık. 80 katılımcıyla yine Gazze'deki hem İsrail'in katliamına hem de Filistinlilerin mücadelesine dikkati çektik. Perşembe günü yine İstanbul'da gayrimüslim dini liderler ve vakıf temsilcileriyle aynı şekilde bir toplantı yaptık."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:34
Öğle 12:37
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı