Doğal afetlerden korunmak için dua, hangi dua okunur?

Yaşadığımız coğrafyalarda sıklıkla karşılaşılan deprem, sel ve diğer doğal afetler karşısında duaların gücüne inanmak, acizliğimizi hatırlamak ve Allah'a sığınmak önemlidir. Bu yazıda, doğal afetlerden korunmak için okuyabileceğiniz çeşitli duaları bulacaksınız.

AİLE 03.04.2024, 11:45
1
Doğal afetlerden korunmak için dua, hangi dua okunur?
Doğal Afetlerden Korunmak İçin Okunan Dualar
Afet Duası:

Deprem Duası (Zilzal Suresi):

Türkçe Anlamı:

Dua: "Allahümme lâ tektülnâ bi gadabike velâ tühliknâ bi azâbike ve âfinâ kable zâlik."Anlamı: "Allahım, bizi gazabınla öldürme. Azabınla helâk etme! Bunlardan önce bize afiyet ver."

Peygamber Efendimiz (SAV), her ne kadar dua ve duaların gücünü vurgulamış olsa da, aynı zamanda tedbirin de önemli olduğunu öğretmiştir. Gece olunca yemek ve su kaplarını kapatmak, ateşi söndürmek gibi basit önlemlerle de afetlere karşı korunabiliriz. Peygamber Efendimiz; deprem, sel gibi çeşitli doğal afetlere karşı fiziksel önlem almamız gerektiğini de vurgulamıştır.Peygamber Efendimiz (SAV), bela ve musibetlerden korunmak için sadaka verilmesini tavsiye etmiştir. Dua etmek de maneviyatımızı güçlendirir.

Doğal afetlere karşı okunan bu dualar, sadece zor durumda olunduğunda değil, her zaman Allah'a sığınıp O'ndan yardım dilemek için de okunabilir. Duaların samimiyetle ve içtenlikle okunması önemlidir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 04:26
Güneş 05:52
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı