Doğalgaz ve elektrik faturaları uçacak! O tarihte yeni zam geliyor

Elektrik ve doğalgaza yeni zam geliyor! O tarihten itibaren faturalar resmen 2 katına çıkacak

EKONOMİ 29.09.2023, 21:40
Doğalgaz ve elektrik faturaları uçacak! O tarihte yeni zam geliyor
Elektrik ve doğalgaza yeni zam kapıda bekliyor. Yeni zamla elektrik ve doğalgaz faturaları resmen 2 katına çıkacak. Doğalgaz ve elektriğe zam iddiası yerini zam tarihine bıraktı. İşte elektrik ve doğalgaza zam gelecek tarih…
Enerji üretimindeki kaynakların maliyetleri günden güne artarken bu durum başta elektrik ve doğalgaz fiyatlarına da zam olarak yansımasına neden olacak. Elektrik fiyatı ile doğalgaz fiyatına gelecek zamlar sonrası elektrik dağıtım şirketlerinin enerji yönetimi bedeli yüzde 20 ila 30 arasında artış gösterecek.

Elektrik ve doğalgaza zam geleceği iddiaları kuvvetli bir şekilde gündemde yer alırken, zamların uygulanacağı tarihte konuşulmaya başlandı. Bu kapsamda 1 Ekim itibari ile elektrik ve doğalgaz faturalarının zamlanacağı öngörülüyor.

Son haftalarda gündeme gelen elektrik fiyatı ile doğalgaz fiyatı için zam beklentileri gitgide somut bir hale bürünüyor.  Ekonomik veriler bu kışın daha çetin geçeceğini gösterirken vatandaş elektrik faturası ve doğalgaz faturası karşısında bir hayli zorlanacak. 
Sektördeki iddialara göre, elektrikte sanayi ve ticarethane tarifelerine yönelik 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 20 oranında zam bekleniyor. Konuya ilişkin resmi makamlardan ise henüz açıklama gelmedi.
Türkiye'de elektrik fiyatı mesken aboneleri için 1 kWh aylık toplam 240 kWh’e kadar 1,48 TL, 240 kWh’ten fazlası için 2,22 TL’dir. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 06:00
Güneş 07:25
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı