Dünya otomotiv devi Ford'da grev başladı!

ABD'de Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW) dünya devi otomotiv markası Ford'un Kentucky eyaletindeki kamyon fabrikasındaki işçilerle grev yaptığını duyurdu.

GÜNDEM 12.10.2023, 07:50
1
Dünya otomotiv devi Ford'da grev başladı!
UAW işçi sendikasından yapılan açıklamada  8 bin 700 sendika üyesi olan Ford'un Kentucky eyaletindeki kamyon fabrikasındaki işçilerle grev yaptığını duyurdu.  Ford'un Louisville kentindeki "ikonik ve son derece karlı" kamyon fabrikasını kapattığı aktarıldı.
Grev çağrısının Ford'un sözleşme pazarlığında daha fazla ilerlemeyi reddetmesinin ardından UAW Başkanı Shawn Fain ve Başkan Yardımcısı Chuck Browning tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada, "sürpriz hamlenin" UAW'nin "Ayağa Kalk" olarak adlandırılan grevinde yeni bir boyuta geçtiğini aktardı.

Ford'dan yapılan açıklamada ise UAW'nin grev çağrısı "son derece sorumsuz" olarak nitelendirildi. Ford'un sendika üyesi 57 bin çalışanın yaşam kalitesinde büyük fark oluşturacak bir teklifte bulunduğu belirtilen açıklamada, kamyon fabrikasındaki grevin şirketin iş gücü, tedarikçileri, bayileri ve ticari müşterileri için ciddi sonuçları olacağı belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen UAW Başkanı Fain, "Çok nettik ve çok bekledik ancak Ford mesajı almadı." değerlendirmesinde bulundu. Ford ve diğer otomobil üreticileriyle adil bir sözleşme yapmanın zamanının geldiğini kaydeden Fain, "Eğer bunu anlayamıyorlarsa, 8 bin 700 işçinin bu son derece karlı tesisi kapatması, dört hafta sonra bunu anlamalarına yardımcı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı