e-YDS sonuçları açıklandı: Nereden, nasıl kontrol edilir?

Bugün (20 Ocak 2024) yapılan e-YDS 2024/1 İngilizce sınavının değerlendirilmesi bitti. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesi’nden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle bakabilecekler. İşte ayrıntılar.

EĞİTİM 20.01.2024, 20:40
1
e-YDS sonuçları açıklandı: Nereden, nasıl kontrol edilir?
Bugün gerçekleştirilen Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2024/1 İngilizce) ile ilgili sonuçlar belli oldu.
ÖSYM’nin web sayfasında yayımlanan bildiriye göre, sınavın değerlendirilmesi tamamlandı.
Sınav sonuçlarına, ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” web sitesinden, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri kullanarak ulaşabilecekler.
E-YDS, ÖSYM’nin düzenlediği Elektronik Yabancı Dil Sınavı'dır. Bu sınav, her yıl çeşitli dillerde gerçekleştirilir ve YDS ile aynı değere sahiptir. e-YDS puanları, akademik, mesleki ve eğitimsel amaçlarla yabancı dil bilgisini kanıtlamak için kullanılabilir. e-YDS, adayların bilgisayarlarını kullanarak online olarak katıldıkları bir sınavdır. Bu nedenle, adayların bilgisayar kullanımı konusunda yeterli olmaları önemlidir. e-YDS’ye başvurmak ve sınava girebilmek için, ÖSYM’nin web sitesinde yayımlanan takvimleri ve koşulları izlemeniz gerekir.
E-YDS sonuçlarını gördükten sonra, adaylar sonuçlarına itiraz etmek isteyebilirler. Bir aday, sınav sonuçlarına itiraz etmeyi düşünüyorsa, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden itiraz başvurusunda bulunabilir ve süreci takip edebilir. İtiraz sürecine ilişkin detaylar ve kurallar da aynı sitede bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı