Efsane oluşum TMT’den Millî Gazete’ye özel açıklamalar… “İşgale karşı acil müdahale şart”

KKTC topraklarının bağımsızlığının teminatlarından olan efsane oluşum TMT, yavru vatandaki sessiz işgal karşısında harekete geçti. Konuya ilişkin olarak Millî Gazete'ye konuşan Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği'nin önde gelen isimlerinden Gürdal Çuvalcıoğlu, KKTC'nin Siyonistler tarafından işgaline izin vermeyeceklerini vurguladı. Çuvalcıoğlu, “Acil müdahale şart” mesajı verdi.

GÜNDEM 28.08.2023, 04:35
Efsane oluşum TMT’den Millî Gazete’ye özel açıklamalar… “İşgale karşı acil müdahale şart”
Millî Gazete’nin KKTC’nin bağımsızlığını koruma adına yürüttüğü mücadele geniş kitlelerce desteklenmeye devam ediyor. KKTC’nin Rum işgalinden kurtarılması sürecinde büyük bir rol oynayan Türk Mukavemet Teşkilatı’nın devamı niteliğindeki Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği de adadaki Siyonist işgal karşısında harekete geçti. Siyonist işgale karşı çıkmaları noktasında KKTC hükümetine baskı uygulayan Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği’nden Millî Gazete’ye özel bir açıklamada bulunuldu.

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği’nin önde gelen isimlerinden olan Gürdal Çuvalcıoğlu, yavru vatandaki sessiz işgale dair Millî Gazete’ye konuştu. KKTC için hayati önem taşıyan konuyu gündemde tuttuğu için Millî Gazete’ye teşekkür eden Çuvalcıoğlu, Kıbrıs’taki sessiz işgalin bertaraf edilmesi gerektiğini kaydetti.  Söz konusu tehlike karşısında hükümetin adım atmada geç kaldığını söyleyen Gürdal Çuvalcıoğlu, “Yahudiler, KKTC’den büyük miktarda toprak alıyorlar ve bunu genellikle işbirlikçi KKTC vatandaşları aracılığıyla yapıyorlar” diye konuştu.

Gazetemize önemli değerlendirmelerde bulunan Gürdal Çuvalcıoğlu, TMT olarak Kıbrıs’taki Siyonist işgale karşı verdikleri mücadeleden de bahsetti. Özellikle güvenlik kuvvetlerine konuyu taşıdıklarını aktaran Çuvalcıoğlu, “Bakanlarla da görüşüyoruz ve görüşmeye de devam edeceğiz. Bugün İçişleri Bakanı ile de bir araya geleceğiz. Bu işgale karşı acilen harekete geçilmesi gerekiyor. Biliyorsunuz, yabancıların KKTC’de taşınmaz mal alımında bulunmasını incelemek üzere bir komisyon kurulması kararı alındı. Bu yararlı olabilir ama ne yapılacaksa acilen yapılması gerekiyor. Acil müdahale şart” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı