Ekinci İzmir’de… “Milletin kaynakları millet için harcanacak”

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Beytiye Ekinci, Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları’nın divan toplantısında konuştu.

SİYASET 23.01.2024, 03:35
Ekinci İzmir’de… “Milletin kaynakları millet için harcanacak”
Haber: Emine Özüdoğru Kavuşan
Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları’nın divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Beytiye Ekinci, “Milletin kaynaklarının millet için harcandığı bir dönem, Saadet Partimizin belediye başkanlarıyla başlayacak. Yerel seçimler ilinizin, ilçenizin gelişmesi, kalkınması, büyümesi için önemlidir. Bulunduğunuz yerde güven ve huzurla yaşamanız için önemlidir” dedi.
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Nurgül Beytiye Ekinci, İzmir’de kadın kollarının ev sahipliğinde gerçekleşen ‘İl Divan Toplantısı’na katıldı. ‘Saadet Burada’ sloganıyla düzenlenen toplantıda Saadet Partisi Milletvekili Şerafettin Kılıç, Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar ve Saadet Partisi İzmir il ve ilçe kadın kolları teşkilatları hazır bulundu. Çiğli Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Saadet Partili kadınlara hitap eden Nurgül Beytiye Ekinci, medeniyeti kurma, devam ettirme, geliştirme ve genişletme olgusunun ve yetkisinin kadınlar üzerinden yürütüldüğü bir tarihe sahip olduğumuzu dile getirdi.
Halkın yoksulluğa ve yoksunluğa mahkûm edildiğini bildiren Ekinci, ülkenin adaletle, liyakatle, huzur ve refah içerisinde yönetilmediğini ifade etti. Emekli maaşının artık bir kirayı bile karşılayamadığına dikkat çeken Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ekinci, Türkiye'de asıl mücadelenin emekli olunca başladığının altını çizdi. Ekinci, “Milletimiz yoruldu. Yoksullaştırılmaktan, yoksunlaştırılmaktan. Açlık sınırının 14 bin lira olduğu ülkemizde en düşük emekli maaşı 10 bin lira oldu. Bu enflasyonda verilen yüzde 5 ek zamla emeklimiz nasıl geçinecek? Evine nasıl ekmek götürüp, nasıl ısınacak? Kirasını nasıl ödeyip, faturalarını nasıl karşılayacak? Sadece en temel ihtiyaçlarını saydık, çünkü bu verilenle en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Milletimiz bolluk, bereket, huzur içinde yaşamayı hak ediyor, açlık sınırının altında değil” şeklinde konuştu.
Yerel seçimlerin önemine değinen Nurgül Beytiye Ekinci,  “Milletin kaynaklarının millet için harcandığı bir dönem, Saadet Partimizin belediye başkanlarıyla başlayacak. Yerel seçimler ilinizin, ilçenizin gelişmesi, kalkınması, büyümesi için önemlidir. Bulunduğunuz yerde güven ve huzurla yaşamanız için önemlidir. Çalsa da bir şeyler yapıyor dememek için, Saadet Partisi’nin çalmadan çalışacak adaylarına oy verin. Geleceğimiz için değişim şart” dedi.
Toplantıya katılan Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç ise şunları söyledi: “Meclis’te Saadet Partisi olarak öyle dik duruyoruz ki, öyle gayretle çalışıyoruz ki, davamızı haykırıyoruz. Herkese adalet için çalışıyoruz. Lider ve yön veren bir ülke gayretiyle çalışıyoruz. İnsan haklarının, özgürlüklerin, refahın, öncü ve kalkınmış bir ülke olmanın hedefiyle yürüyoruz.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı