Ekranların kavgacı ismi Ersan Şen: EKOL TV'de kavga edenler olmayacak

Katıldığı televizyon programlarında girdiği hararetli tartışmalarıyla ismi öne çıkan Ersan Şen, kurduğu televizyon kanalına ilişkin detayları gazeteci Sina Koloğlu’yla paylaştı.

GÜNDEM 08.09.2023, 14:35
Ekranların kavgacı ismi Ersan Şen: EKOL TV'de kavga edenler olmayacak
Şen, Koloğlu'na kuracağı kanala ilişkin olarak “Ekranda kavga edenler olmayacak” dedi. Ersan Şen’in kurduğu televizyon kanalı EKOL TV, Ocak 2024 yılında yayın hayatına başlayacak. Kanalın binasının tutulduğu ve sektörde çalışan birçok isme teklif götürmeye hazırlanıldığı bilgisi kulislerde yer aldı.
TV ekranlarındaki katıldığı programlarda ateşli tartışmalara dalmasıyla bilinen Hukuk Profesörü Ersan Şen’in EKOL TV kanalına ilişkin detaylar belli olmaya başladı.
EKOL TV ile ilgili detayları Gazeteci Sina Koloğlu’na anlatan Ersan Şen, “Ekranda kavga edenler olmayacak” dedi.
Sina Koloğlu’nun X’ten yaptığı açıklama şu şekilde;
"Prof. Dr. Ersan Şen Hoca ekranın son dönem, en çok konuşulan ismi. Üslubu ile farklılığını ortaya koydu. Bazen abartılı bulundu ama, 'Hoca haklı' diyenler azımsanmayacak sayıdaydı. Ekrana hep 'dersini çok iyi çalışarak' Ersan Şen çıkıyordu. Ekran şöhreti sanırım kendisinin de hoşuna gitti. Birgün 'Hocamız kanal kuruyor' diye haber çıkınca doğrusu, şaşırmadım değil. Adı Ekol TV. Kendisine sordum 'Nerden çıktı bu televizyon işi?' diye.
'Kendi adıma ulaşacağım hedeflere ulaştım. Ama ülkemiz için dertlenen, bu toprakların daha fazla değer görmesi için mücadele eden biriyim. Bu alana ilgi duymam da bu durumla alakalı diyebilirim' diyor Ersan Hoca.
Kanal fikrinin alelacele verilmiş bir karar olmadığını söylüyor; 'Ekibimiz ile arkadaşlarımız düşünüp, tasarladığımız hazırlığını yaptığımı bir konu' diye ekliyor. Peki nasıl oluştu bu durum? 'Benim farklı medya kuruluşlarında çalışan yönetici, sunucu, gazeteci dostum var. Diğer taraftan, kendi çalışma arkadaşlarımla da oturup üzerinde çalıştık. O çalışmalar neticesinde, kanal fikri ortaya çıktı. Daha sonra, profesyonel bir ekip kurmak için kolları sıvadık' diyor.
'Haddinden fazla' haber kanalı mevcut. Ersan Hoca'ya 'Farkınız ne olacak?' diye sordum. 'Hiçbir siyasi partiye bir yakınlığımız veya uzak tutumumuz sözkonusu değil. Burada kritik yer, Devlete ve Millete olan bağlılık. Onun dışında, solcusu da sağcısı da bizim için aynı değerde' dedi.
'Kimler olacak vitrin ismiler kimler?' diye sorduğumda; 'Ekran yüzleri konusunda isim vermem doğru olmaz, çünkü halihazırda birçoğu aktif olarak çalışıyor. Onların herhangi bir sıkıntı çekmesini istemeyiz' dedi Ersan Şen.
Günlük akış felsefesi nasıl olacak? Şen, çerçeveyi çiziyor; '7/24 haber kuşakları ve tartışma programları yer almayacak. Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün programında yaptığı, hepimizin hala izlediği belgesellere benzer işler de olacak' diyor. Ve bir konun daha altını çiziyor; '3. Sayfa haberlerine sınırlama gelecek'.
1 Ocak olarak duyurulmuştu. Ersan hoca; 'Belki 1 ay daha öne çekmek adına çalışmalarımıza hız kazandırdık. Ancak şu an için, yeni yılın ilk saatleri itibariyle merhaba diyebiliriz. Hem D-Smart’ta ve hem de Digitürk’te olacağız'.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı