Ekrem İmamoğlu'ndan Muharrem İnce çıkışı: "Kod adı İzmir ise.."

Yerel seçimde ittifak yapabileceğine yönelik CHP ile sık sık ismi anılmaya başlanan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce için bir açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi

SİYASET 08.12.2023, 13:35
1
Ekrem İmamoğlu'ndan Muharrem İnce çıkışı:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muharrem İnce ile yaptığı görüşme hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İmamoğlu, İnce ile olan buluşmalarının samimi bir sohbet niteliğinde geçtiğini ve İstanbul'un başarısı üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. İkili arasındaki ilişkinin doğal olduğunu vurgulayarak, gelecekte de benzer görüşmelerin olabileceğini dile getirdi.
İmamoğlu açıklamasında "Muharrem İnce'yle uzun yıllara dayalı bir ilişkiye sahibiz. Karşılıklı çok sevgi ve saygı kapsamı içerisinde dertleştiğimiz, sohbet ettiğimiz anlar geçmişte de oldu. Böylesi bir görüşme arzusunu keyifle karşıladım, bir araya geldik. Yoğun bir biçimde İstanbul odaklı ve İstanbul'da güçlü bir şekilde destek olma arzusunu paylaştı. Ben de çok mutlu olduğumu ifade ettim. İstanbul'un başarısıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Yine buluşabiliriz. Bizim buluşmalarımızın olağanüstü bir şeymiş gibi algılanmasına üzülüyorum. Ben İBB Başkanıyım. Partimde de önemli bir geçmişim var. Bu ve buna benzer parti içi veya parti dışı görüşme imkanına sahip birisiyim. Parti kurumsalı ve kurumsal ahlakım gereği bu ve benzeri görüşmeleri elbette Sayın Genel Başkanım Özgür Özel'le de istişare ederiz. Çok uygar, yeni nesil bir genel başkan ve belediye başkanı ilişkisi yürütüyoruz. Hem şeffaflığıyla, ilişki düzeyiyle, keyifli bir ilişki zemini yürütüyoruz. Hem Sayın İnce'yle görüşmemiz doğal ve bundan sonraki görüşmelerimiz de mümkün hem de Sayın Genel Başkanımızla bu süreci yönetirken hem şeffaflığımızla hem samimiyetimizle örnek bir süreci, yeni nesil siyaseti yürüttüğümüzü bilmenizi isterim."  ifadelerini kullandı
Öte yandan İmamoğlu, İnce'nin İzmir ve Yalova'da belediye başkanlığı için gündemde olduğu iddialarına ise net bir dille yanıt verdi. Kendi aralarında bu yönde bir konuşma geçmediğini belirterek, bu iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.
Ekrem İmamoğlu söz konusu açıklamasında "Hiç öyle bir konu dahi geçmedi Konuşulabilir ve bilgi paylaşımı olabilirdi ama geçmedi. Kod adı İzmir ise İzmir'in adı bile geçmedi sohbetimizde." ifadelerini kulandı.
(Kaynak: GerçekGündem)

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 29 Şubat 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı