El-Kassam askerleri savaş stratejistlerini bile şaşırtıyor: Hayal gücünün ötesindeler

Askeri uzman ve stratejist Fayez Al-Duwari Kassam Tugayları’nın Gazze’deki mücadelesinden övgüyle bahsederken “Direnişin bugüne kadar ortaya koyduğu şey, hayal gücünün ötesindedir.” Dedi.

DÜNYA 06.02.2024, 14:55
3
El-Kassam askerleri savaş stratejistlerini bile şaşırtıyor: Hayal gücünün ötesindeler
İsrail’in dört ayı aşkın süredir Gazze’ye düzenlediği saldırılarda on binlerce sivil yaşamını kaybederken Filistin Direnişi amansız bir mücadele sergiliyor. Sahada kaybeden Siyonistler sivillerden intikam alıyor.

El-Kassam’ın önderliğindeki direniş güçleri mücadele taktikleri ile askeri stratejistleri dahi hayrete düşürüyor.
Bu bağlamda Ürdün Silahlı Kuvvetlerinden emekli tümgeneral, askeri stratejist Fayez Al-Duwari dün şöyle bir tahlilde bulundu:

Haber: Hamza Korkmaz
‘’Han Yunus'taki Kassam’ın pususu gerçekten doğal değil. Olayı gerçekleşmeden önce tahmin etme yeteneğini ve yüksek beceriyi gösteriyor. Bu, El Kassam Tugayları'nın Han Yunus'ta yürüttüğü “kemik kıran bir savaş” niteliğinde.
Direnişçiler askeri okullardan mezun olmasalar bile, direnişin bugüne kadar ortaya koyduğu şey, ister bireysel, ister grup performansı, ister savaş yönetimi olsun, hayal gücünün ve tanımlamanın ötesindedir.
İşgal ordusunun, medya savaşının nasıl yönetileceğini öğrenmek için bir yıl boyunca El Kassam Tugayları nezdinde askeri kurslara gitmesi gerekiyor. Secde eden direnişçiye düzenlenen suikast ve bir grup askerin yaralandığı çatışmanın video klibi dışında sunulan her şey gerçeği yansıtmayan çarpıtılmış filmlerden oluşuyor.
 Arap ülkelerini şaşkına çeviren bu ordu, Gazze'de savaşçılarla savaşı henüz çözemedi. İki taraf arasındaki bu savaşın kriterlerine göre, güç, teçhizat, teknoloji farkı ve işgale verilen askeri desteğin devam etmesi göz önüne alındığında, ayakta kalan direniş gerçekten bir zaferdir.’’

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı