Emekli ikramiyesi almayan çiftçiler Ziraat Odasından ayrılıyor!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, emekli olan çiftçilerin, emeklilere yapılacak olan bir defaya mahsus 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamaması nedeni ile kayıtlarını sildirdiklerini açıkladı

EKONOMİ 15.11.2023, 09:50
Emekli ikramiyesi almayan çiftçiler Ziraat Odasından ayrılıyor!
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, emekli çiftçilerin bir defaya mahsus verilecek 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamamasının infial yarattığını ve aşırı bilgi kirliliği nedeniyle üretim yapan çiftçilerin Ziraat Odası kayıtlarını silme taleplerinin arttığını dile getirdi.
Bloomberg HT'ye konuşan Bayraktar, "Ziraat Odaları ve Birliğimizin telefonları sürekli çalıyor. Üreticiler, 'üretimi bıraktık, kayıtlarımızı silin' diyor ya da 'artık üretmek istemiyoruz, kayıtlarımızı silin' talebinde bulunuyor. Bu durum, gelecekte verilecek destekler veya ikramiyelerde engel teşkil edebileceği endişesini taşıyan çiftçilerimizi endişelendiriyor" şeklinde konuştu.
Çiftçilerin Ziraat odalarına giderek kayıtlarını sildirmek istediğinin belirginleştiğini vurgulayan Bayraktar, asıl dikkate alınanın Ekim ayı kayıtları olduğunu, dolayısıyla 1 Ekim 2023 tarihinden önce kaydını sildiren çiftçilerin bu ikramiyeden faydalanabileceğini aktardı. Ancak Bayraktar, şu anda kayıt silmenin sorunu çözmeyeceğini vurguladı.
Bayraktar, "Çiftçilerimiz, tarım sektörünün emektarları olarak Türkiye ortalamasının üçte biri oranında bir kişi başı gelir elde ediyor. Hükümetimiz, bu durumu göz önünde bulundurarak bu mağduriyeti gidermeli" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı