Emekli vatandaş: Aldığımız maaş, sayarken bitiyor

Emekli vatandaş CHP Milletvekili Gürer'e "Aldığımız maaş, sayarken bitiyor" diyerek yaşadığı hayat pahalılığından dert yandı.

EKONOMİ 17.01.2022, 10:40
10
Emekli vatandaş: Aldığımız maaş, sayarken bitiyor
Seçim bölgesi Niğde'de çalışmalarına devam eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, il ve ilçe merkezlerindeki pazar yerlerini ziyaret etti. Emekli bir vatandaş Gürer'e "Aldığımız maaş, sayarken bitiyor" diyerek yaşadığı hayat pahalılığından dert yandı.
Vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bir dokundu bin ah işitti. Pazarcı esnafı mazot zammı nedeniyle nakliye ücretlerindeki artışın ürün fiyatlarına yansıdığını bu nedenle satış yapmakta zorluk çektiklerini belirtirken, vatandaşlar da ürünlere her hafta zam geliyor olmasından yakındı.

Emekliler ise emekli ücretlerine gelen zamların daha maaşlar hesaba yatmadan eridiğine dikkat çekerek, pazara gelip de almak istedikleri çok ürünü alamadıklarını ifade ettiler.
Vatandaşların sıkıntısını dinleyen CHP Milletvekili Gürer, " ABD ve Avrupa’da enflasyon olduğunu söyleyip, ardından da ülkemizdeki enflasyonu dış güçlere mal etmek ülkemize özgü AKP’nin oluşturduğu siyasi iklimin yansımasıdır. Ülkemizde yaşanan tüm sorunların sorumlusu siyasi iktidardır. Özelleştirme ülkede kamu mallarını satıp, fabrikaların bazılarının da kapanmasını sağlayan AKP iktidarları yarattığı sorunlar her kesimin gelirini daraltıp, sıkıntılı duruma getirmiştir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:41
Güneş 07:00
Öğle 12:56
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı