Erden Timur'dan Ziyech ve Ramos açıklaması

Galatasaray’da Adası’ndaki yemek öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sportif A. Ş. Başkanvekili Erden Timur, Hakim Ziyech transferi hakkında, 'Hakim Ziyech'in sağlık kontrolleri bitmek üzere” ifadelerini kullandı. Timur, Ramos ve Beşiktaş’ın açıklaması hakkında da konuştu.

SPOR 17.08.2023, 22:05
6
Erden Timur'dan Ziyech ve Ramos açıklaması
Galatasaray Sportif A. Ş. Başkanvekili Erden Timur, Galatasaray Adası'nda düzenlenen yemek öncesi basın mensuplarına dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Timur, "Hakim Ziyech'in sağlık kontrolleri bitmek üzere. Transfer stratejimizi tam anlatamayız çünkü kartımızı açmış oluruz. Opsiyonlarımızı sürekli açık tutarak, ligde tekrar şampiyon olmayı ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmayı hedefliyoruz. Stratejimiz, bu ikisini sağlayacak kadro oluşturmak" dedi.
“ BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI SON DERECE YAKIŞIKSIZ”
Beşiktaş'ın Milot Rashica transfer duyurusu hakkında konuşan Erden Timur, "Beşiktaş'ın transfer açıklaması son derece yakışıksız. Şu memlekette insanları bölmeye çalışıyorsan bu tip şeyler yaparsın. Biz sporu birleştirmek için yapıyoruz. Eksik yapsak defalarca özür diliyoruz. Bana şampiyonluktan sonra soru soruluyor, doğru şekilde hareket edin, başkasının hakkına dikkat edin, böyle yapan kazanır diyoruz. Azmimiz de, gece gündüz çalışmamız da, konsantrasyonumuz da, idealistliğimiz de bu yönde. Bunlar insanları bölmekten başka işe yaramıyor. Kınanacak, ucuz işler. Toplumu ayrıştırmak esas bölücülüktür. Anadolu, bunun tersi coğrafyadır, kenetlenmiş coğrafyadır. Kendi ucuz politikalarını bir vatandaş olarak son derece yanlış karşılıyorum. Umarsızlığı, sorumsuzluğu çok yanlış buluyorum. Hataen yapılmış olabilir. 'Hataen' dersin... Yanlış olduğunu söylersin. Sonrasında bunun devam etmesi... Yanlış şeyler. Herkes bu memleketin sahibi. Bu tip şeyleri yanlış buluyorum.
Rashica iyi bir oyuncu. Rakiplerimizin transferlerine hep 'iyi' diyorum. Bu sene böyle gergin geçmesin etmesin diye. Birçok oyuncuyu, sadece o pozisyon değil. Sadece kanat mı, 10 numaraya mı ihtiyacımız var. İnsanlar ne tip oyuncu aradığımızı bilmiyor. Rashica, sağ olsun bizi uzun süre bekledi. Neticede planlama stratejisi, opsiyonlara göre değişiyor. Bu değişikliğe göre şey yapmanız gerekiyor, bu dinamik süreç. Dinamik süreç, bütçen geniş olsa daha az dinamik olur. Bütçen geniş değilse beklemen gerekiyor. Seviye 2 oyunculara gitmen için opsiyonları beklemen lazım.
"BEŞİKTAŞ İLE ARANIZ DÜZELECEK Mİ?" SORUSUNA YANIT
Bilemem. Herkes doğru tavırlar gösterirse... Bunlar koca camialar ama çok yanlış şeyler yapılıyor. Bu camialar büyük camialar ama doğru tavırların gösterilmesi lazım."
Timur sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şu çalım işlerine herkes takılmış durumda... İhtiyacınız olan bir yerde birini alıyorsanız, siz de çalım atmış olmuyorsunuz. İnsanlar, bir şeyin çalım olup olmadığına gelen oyuncunun kim olduğuna göre karar verir.
SERGIO RAMOS TRANSFERİ
Sergio Ramos, herkesin listesinde var. Gelmek istediğimiz seviyenin 5'te 1'i bütçeye sahibiz. Seneye nasıl başladık... Icardi, Angelino, Tete, Kerem Demirbay, Zaha, Halil'i aldık. Bunların hepsi bir plan doğrultusundaydı. Ön tarafta daha yaratıcı olmamız lazım. Türkiye'de şampiyon olmak daha korunaklı bir alan. Hem Galatasaray'ın gelişmesi hem Türk futbolunun gelişmesi için riskleri almak lazım. Riskleri alan bedel ödesin. Doğruyu yapma şansı sürekli gelmiyor.
"GUENDOUZI LİSTEMİZDE YOK"
Matteo Guendouzi listemizde yok. Bizim yaptığımız transferler ihtiyaç için yapılan transferler. Galatasaray ve Türk futbolunun gelişmesi için risk almamız gerekiyor. Doğruyu yapmamız lazım. Hayalimizdeki en uçtaki isme kadar gideceğiz, alırız yada alamayız... Stoper konusunda alacağımız isim çok iyi bir oyuncu olacak.
Rekabeti başka bir yere çektiğimiz için çok mutluyum. Rakiplerimiz de çok iyi kadrolar kurdu.
“ZANİOLO SON AŞAMADA”
Zaniolo için Aston Villa ile bir noktaya geldik. Son aşamada diyebilirim. Zaniolo'nun 35 milyon euroluk serbest kalma bedeli var. Daha fazlasını nasıl getiririz diye düşünüyoruz. Bugün Tete için de aynısını düşünüyoruz. Orada da amacımız hem Galatasaray'da oynasın hem de ticari tarafı var.
“TARAFTARIMIZ MÜSTERİH OLSUN”
8 numarada bizi 40 gündür bekleyen oyuncu var. İdeale gitmek istiyoruz. Yüzde 100 ideale gidemeyebilirsiniz ama yüzde 90'a ulaşman lazım. Geçen sene de böyleydi, neredeyse kadronun yarısı son 15 gün geldi.
Taraftarımız müsterih olsun. Yönetici iki tercih yapabiliyor, ya biz daha güvenli tarafta kalalım, varsın idealin yüzde 65'ine varalım hemen transferleri yapalım, desinler ki ne harika transferler yaptılar. Biz geçen seneki transferlerle seviyeyi bambaşka noktaya çektik. Böyle düşünmek, bencilce kendini düşünen bir tavır. Daha iyisini yapabilecekken daha güvenli tarafta kalıp ideale gitmemek... Bir yöneticinin böyle bir hakkı yok. Bizim bu görevde olmamızın sebebi, en iyisini yapmak. En iyisi için bazı şeyleri bekletiyoruz. Sadece 8 numara değil, 10 numara için de böyle şeyler var. Önümüzdeki hafta insanlar, bu şekli görecek.
Her gün 2-3 spor gazetesi alır, haber okurdum. Transfer haberlerini ben de severdim. Bu doyumsuz hissimiz zarar veriyor. Ayrılıklar söz konusu olacak. Birileri gidecek, birileri gelecek. Kimileri kiralık gidecek. Göreceğiz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı