Erdoğan'dan seçim açıklaması: 10 Mart'ta düğmeye basılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında seçim açıklamasında bulundu. Erdoğan, 14 Mayıs için 10 Mart'ta düğmeye basılacağını söyledi.

GÜNDEM 06.03.2023, 21:05
1
Erdoğan'dan seçim açıklaması: 10 Mart'ta düğmeye basılacak
Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Kritik toplantının sona ermesinin ardından Erdoğan seçim hakkında açıklamalarda bulundu.
İstanbul başta olmak üzere ülkemizde 6,5 milyon yapının acilen dönüşmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için 10 Mart'ta düğmeye basılacağını söyledi.
Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:
"Siyasi hesaplarla süreci geciktirmenin vebali çok ağırdır. Hep İstanbul'u konuşuyoruz. İzmir. İzmir'in Karabağlar semti. Karabağlar'ın süratle bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Hadi bakalım İzmir'in belediyesi zat-ı şahanelerinde. Hadi yapın çalışmayı. Karabağlar'ı şöyle bir dönüştürün. Yok. Orada yaşayanlar insan değil mi? Yapamazsınız. Sizin öyle bir derdiniz yok. Aynı şey Ankara için de geçerli. İstanbul da. KİPTAŞ'ın kurucusu benim. Şimdi KİPTAŞ onlarda. Yapamazlar. Dertli olmak lazım. Eğer derdiniz yoksa hiçbir şey yapamazsınız. Kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak için uzun vadeli bir finans modelini de önümüzdeki günlerde hayata geçiriyoruz.
Seçim süreci beraberinde getirdiği yıpratıcı siyasi gerilimler sebebiyle ister istemez bu çabaları gölgeliyor. Halbuki Türkiye'nin ihtiyacı deprem bölgesindeki yaraları saracak bir odaklanmadır. Bunun için de gündem sapmasına yol açacak seçim sürecinin bir an önce geride bırakılması, ülkenin seçim tartışmalarından çıkması şarttır. Seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılması önemlidir. Ülkemizin bir bölümü yıkılmışken siyasi çekişmelerle örülü bir seçim kampanyası yapmayı içimize sindiremeyiz. Milletimizi devletine karşı tahrik edenlerin, iftiralarla çalışmaları tehlikeye atanları da, rahat koltuklarında ahkam kesenleri de, insanımız can derdindeyken mal bölüşümü derdine düşenleri not ettik. Bu kadar kayıp varken siyasi çekişmelerle kavgalarla örülü bir seçim kampanyası yapmayı içimize sindiremeyiz.
Ülke normale dönünce herkese hak ettiği cevabı vereceğiz. O güne kadar milletimize olan hürmetimiz gereği başka bir gündemle meşgul olmayacağız. Esasen Türkiye'nin böyle bir vakit kaybına tahammülü de yoktur.
10 Mart Cuma günü Anayasanın bize verdiği yetkiye dayanarak alacağımız seçim kararının ertesi gün süreci başlatıyoruz. Tabi bu kararın yayınlandığı 11 Mart itibarıyla seçimle ilgili hususlar Yüksek Seçim Kurulu'nun yetki alanına girmektedir."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak 05:05
Güneş 06:26
Öğle 12:49
İkindi 16:19
Akşam 19:03
Yatsı 20:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı